RU

У річці Інгулець у Кривому Розі вода стала червоною: чому так трапилось

Читать на русском

Експерти пояснили, чому вода у річці Інгулець стала червоною

Читать на русском
У річці Інгулець у Кривому Розі вода стала червоною: чому так трапилось

Експерти пояснили, чому вода у річці Інгулець стала червоною

16 вересня у Кривому Розі вода в річці Інгулець набула незвичного червоного кольору. Це відбулося після того, як росіяни завдали ракетних ударів по гідротехнічним спорудам міста. Ситуація схвилювала місцевих мешканців.

Журналісти дізналися в експертів, чим це може загрожувати. Про це повідомляє Інформатор.

Начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул повідомив, що промислові підприємства надали для засипки шлюзів понад 50 великих самоскидів з бутом, суглинком та щебенем. Спеціалісти засипали шлюзи гідротехнічної споруди, по якій вдарив ворог.

Заява Держекоінспеції

Подію прокоментували у державній екологічній інспекції заявили. Фахівці кажуть, що забарвлення зумовлене тим, що у воду потрапили залишки руди характерного кольору.

Коментар Олени Криворучкіної

Нардеп Олена Криворучкіна, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відповіла Інформатору, що колір води змінився через невідкладні дії. Їх екстрено вжили, щоб ліквідувати наслідки удару та мінімізувати ризики для місцевого населення.

"Одним з ключових завдань під час ліквідації наслідків російської терористичної атаки було мінімізувати затоплення приватних осель, зберегти людям житло і не відправляти їх у вимушену евакуацію. При чому зробити це треба було в ультра оперативному режимі. Розглядалося кілька варіантів, тому обрали найраціональніший. Під час усунення течі сукупність чинників спровокувала «побічні ефекти» у вигляді зміни кольору річки на, на жаль, звичний для криворіжців червоний. Для розуміння, мова йде про обсяги води близько 3 млн м3/годину, які неконтрольовано витікали через уражені ракетами місця, що спричинило підвищення рівня води на кілька метрів. Інші методи усунення течі потребували б набагато більше часу та ресурсів, що могло б спричинити не просто перебої з водою у місті, а суттєве підтоплення двох районів та руйнування житла. Це складне, але, на мою думку, виважене рішення, завдяки якому вдалося врятувати оселі, налагодити логістику та не допустити дефіциту води. І зробити це максимально швидко", – каже вона.

Коментар еколога Антона Петрухіна

Інформатор Кривий Ріг попросив еколога Антон Петрухіна прокоментувати ситуацію. Він вважає, що для питної води криворіжців наслідків не буде, бо водозабір відбувається вище дамби, а рудний пил йде вниз за течією. Вплив з'явиться, якщо розповсюдження перейде і на Карачунівське водосховище. Але це малоймовірно. 

«Для флори і фауни наслідки, звісно, будуть і, крім того, частина рудних часточок затримається у мулу на дні річки. Можливе часткове забруднення ґрунтів, як біля берегів, так і біля систем зрошення», – каже еколог.

Нагадаємо, раніше ми показували, як виглядає затоплений Кривий Ріг після прильотів російських ракет. А тут дивіться, що кажуть місцеві мешканці про наслідки затоплення.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.