RU

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про мотивацію до військової служби: що він передбачає

Читать на русском

Читать на русском
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про мотивацію до військової служби: що він передбачає
В Україні хочуть запровадити мотивацію до військової служби

На сайті Верховної Ради 13 лютого з’явився законопроєкт №11012. Він передбачає посилення мотивації до військової служби. Документ потрапив до рубрики “безпека й оборона”. Однак станом на 16 лютого, самого тексту для ознайомлення ще немає.

Ініціатором законопроєкту став нардеп від партії “Голос”, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

За словами самого Костенка, серед основних положень пропонують запровадити:

  • підвищення мотивації населення вступати до лав сил оборони для проходження військової служби;
  • встановлення виплати військовослужбовцям та командирам за знищення та захоплення ворожої техніки;
  • військовослужбовці, які після дії воєнного стану, проходять військову службу не менше 12 місяців, та не менше 6 місяців беруть в бойових діях, отримуватимуть надбавки за військовим званням;
  • надбавку планують зробити вислугу років із коефіцієнтом 1,5. Люди, які відслужили 2 роки (24 місяці) і 12 місяців брали участь в боях, коефіцієнт складатиме 2;
  • додаткові підстави для демобілізації;
  • пільгове розмитнення авто для тих, хто проходив службу в лавах ЗСУ після 24 лютого 2022 року. 

Для людей, які уклали контракт після 24 лютого 2022 року, чи продовжили контракт на 3 роки, або до закінчення воєнного стану, хочуть ввести одноразову фінансову допомогу для наступних категорій:

  • солдати — 120 тисяч гривень;
  • сержанти і старшини — 160 тисяч;
  • офіцери — 200 тисяч.

Люди матимуть право на звільнення зі служби за сімейними обставинами або станом здоров’я, але якщо матимуть бажання служити, хочуть впровадити щомісячну надбавку - 10 тисяч. Ті, хто відслужив 36 місяців, можуть мати право на отримання кредиту зі ставкою 5% на ведення бізнесу, та іпотеку на житло під 3% терміном до 20 років. 

Також пропонується встановити пожиттєве страхування життя та здоровʼя у приватних установах для військових, які відслужили не менше 36 місяців (з яких мінімум 12 місяців бойових), а також для звільнених із полону. Дія страхування поширюватиметься і на їхні сімʼї.

Нагадаємо, що у Нацполіції прокоментували, чи звільняє умовний термін ухилянтів від мобілізації. Також писали, які варіанти бронювання від мобілізації розглядає влада. Ще читайте, що хочуть змінити у законопроєкті про посилену мобілізацію.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.