Починаючи з вересня 2025 року для всіх студентів України стане обов’язковою курс загальновійськової підготовки. Він стане частиною навчального процесу, а тому провал іспитів з нього також може бути приводом до відрахування. Водночас, аналогічні наслідки може мати і відмова скласти військову присягу.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
Відповідну заяву зробив заступник міністра оборони України Сергій Мельник. Він уточнив, що загалом програма складається з 300 академічних годин базового курсу. 90 з них – теорія (обов’язкова навіть для жінок), інші 210 – практика (для жінок – за бажанням).
“Хочу підкреслити, що вона [базова військова підготовка - Ред.] є обов’язкова для всіх. І якщо студенти за якимось принципами, наприклад, не можуть скласти іспит, чи склали його на “незадовільно”, якщо вони відмовляються прийняти військову присягу, вони не зможуть в майбутньому проходити навчання у вищих навчальних закладах”, – заявив заступник міністра оборони.
Курс передбачатиме психологічну, розвідувальну, вогневу і тактичну підготовку. Для викладання залучають фахівців та ветеранів війни.
“Законом про військовий обов'язок і військову службу не передбачено мобілізацію громадян України віком від 18 до 25 років. Тільки якщо ці громадяни самі хочуть долучитися до лав Збройних сил України, вони можуть за вільним бажанням укласти контракт зі збройними силами і вступити до лав збройних сил України”, – додав Мельник.
Нагадаємо, що в Україні 17-річних хлопців вноситимуть до реєстру призовників – Зеленський підписав закон. Також ТЦК в Україні не можуть відбирати телефони чи тримати людей більше трьох годин, але є нюанси. Крім цього, в Україні планують ввести 50% знижку на штрафи від ТЦК: Верховна Рада схвалила новий законопроєкт.