RU
Головна
Україна
20:15, 21 Вересня
Информатор UA

Интро

Верховна рада повернула акцизний податок на пальне. Депутати підтримали відповідний законопроєкт. Усі пільги будуть діяти до кінця воєнного стану. Згідно з документом, тепер в Україні почнуть діяти акцизи: для бензину, дизелю та біопалива - 100 євро за 1000 літрів, для газу - 52 євро за 1000 літрів. ПДВ залишається на рівні 7%. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна. Для Міністерства оборони встановлено пільги. Так, для військових акциз буде 0 євро за 1000 літрів. Така норма діятиме до кінця воєнного стану.  За словами народного депутата Ярослава Железняка, акцизи мають повернутися наприкінці вересня. Всі пільги діятимуть до кінця воєнного стану, але не пізніше, ніж до 1 липня 2023 року. Як пише видання "Enkorr", парламент 15 березня ухвалив закон №7137-д, яким передбачив нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ і зменшив ПДВ з 20 до 7%. До війни "нафтові" акцизи приносили в бюджет до 70 мільярдів гривень, або до 2,25 мільярда євро на рік (за торішнім курсом). ПДВ на акциз — ще 0,45 мільярда євро відповідно. Ставки були такі: бензин — 213 євро/1000 л, ДП — 139, скраплений газ — 52 євро. За прогнозами директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, повернення акцизів на пальне не спричинить подорожчання бензину та дизпального. Світові ціни за останній час відчутно просіли, це створює потенціал для зниження цін в Україні на 3-4 грн/л. Акциз перекриє це зниження, внаслідок чого ціни стабілізуються біля поточних позначок: бензин А-95 – 50-52 грн/л, дизпальне – 51-53 грн/л. Стабілізується на поточних значеннях й ціна на скраплений газ (27-28 грн/л). Цінова пропорція газ-бензин буде становити біля 60%, тобто ефективність використання автогазу повністю зберігається. При цьому, як свідчать розрахунки, бюджетні надходження від скрапленого газу дещо перевищать надходження від бензину. Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області перевіряють роботу АЗС. Крім цього, читайте, що в України запустили Telegram-бот, завдяки якому можна дізнатися про наявність бензину та дизпалива на заправках.

В Україні повернули акцизи на пальне: чи зміняться ціни на АЗС

Читать на русском
В Україні повернули акцизи на пальне: чи зміняться ціни на АЗС

В Україні повернули акцизи на паливо

Верховна рада повернула акцизний податок на пальне. Депутати підтримали відповідний законопроєкт. Усі пільги будуть діяти до кінця воєнного стану.

Згідно з документом, тепер в Україні почнуть діяти акцизи: для бензину, дизелю та біопалива - 100 євро за 1000 літрів, для газу - 52 євро за 1000 літрів. ПДВ залишається на рівні 7%. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Для Міністерства оборони встановлено пільги. Так, для військових акциз буде 0 євро за 1000 літрів. Така норма діятиме до кінця воєнного стану. 

За словами народного депутата Ярослава Железняка, акцизи мають повернутися наприкінці вересня. Всі пільги діятимуть до кінця воєнного стану, але не пізніше, ніж до 1 липня 2023 року.

Як пише видання "Enkorr", парламент 15 березня ухвалив закон №7137-д, яким передбачив нульову ставку акцизу на бензин, дизельне пальне й скраплений газ і зменшив ПДВ з 20 до 7%. До війни "нафтові" акцизи приносили в бюджет до 70 мільярдів гривень, або до 2,25 мільярда євро на рік (за торішнім курсом). ПДВ на акциз — ще 0,45 мільярда євро відповідно. Ставки були такі: бензин — 213 євро/1000 л, ДП — 139, скраплений газ — 52 євро.

За прогнозами директора консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, повернення акцизів на пальне не спричинить подорожчання бензину та дизпального. Світові ціни за останній час відчутно просіли, це створює потенціал для зниження цін в Україні на 3-4 грн/л. Акциз перекриє це зниження, внаслідок чого ціни стабілізуються біля поточних позначок: бензин А-95 – 50-52 грн/л, дизпальне – 51-53 грн/л. Стабілізується на поточних значеннях й ціна на скраплений газ (27-28 грн/л). Цінова пропорція газ-бензин буде становити біля 60%, тобто ефективність використання автогазу повністю зберігається. При цьому, як свідчать розрахунки, бюджетні надходження від скрапленого газу дещо перевищать надходження від бензину.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області перевіряють роботу АЗС. Крім цього, читайте, що в України запустили Telegram-бот, завдяки якому можна дізнатися про наявність бензину та дизпалива на заправках.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.