RU

В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію

Читать на русском

Читать на русском
В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію
ВОєнний стан та мобілізація в Україні продовжено на 90 діб мінімум

Верховна Рада ухвалила рішення продовжити термін дії воєнного стану та мобілізації в Україні на 90 діб. В поточному варанті особливий режим триватиме до 18 серпня 2023 року. Розпорядження набуває чинності о 5:30 ранку 20 травня.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на телеграм-канал Верховної Ради. Зазначається, що відповідне рішення ухвалювали вже сім разів з початку повномасштабної війни. 

Нагадаємо, при оголошенні загальної мобілізації громадяни зобов'язані бути за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних або резервістів.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи військової частини або територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Ось неповний перелік громадян, які не підлягають мобілізації:

  • заброньовані на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами та організаціями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • визнані згідно з висновком військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди та лише за місцем проживання);
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Раніше ми писали про те, що Кабмін розширив повноваження військкоматів. Також читайте про "реєстр ухилянтів", який планують створити у Верховній Раді. Також читайте, що таке "Гвардія наступу" та чим вона відрізняється від мобілізації. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.