Українці зареєстрували петицію, в якій просять створити мовну поліцію. Її працівники слідкуватимуть, щоб всі бесіди велись лише українською. А також просять звільнити Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, який начебто не справляється зі своїми обов’язками. Якщо пропозиція набере 25 000 необхідних голосів, її розгляне Президент України Володимир Зеленський.
Про це пише Інформатор з посиланням на відповідну петицію. Її авторка зазначила декілька вимог, зокрема:
“Ми вважаємо, що ці зміни є необхідними для захисту української мови, підтримки національної ідентичності та забезпечення гідного іміджу нашої країни на міжнародній арені”, — зазначила Вероніка Ольшанська.
Зазначимо, що петицію зареєструвати 28 серпня. Станом на 16 вересня, пропозицію підтримали 1 998 громадян з 25 000 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 73 дні.
Також 6 днів тому мер Івано-Франківську Руслан Марцінків анонсував створення в місті мовних інспекторів. За його словами, у місті все більше громадян спілкуються російською мовою.
“Це є проблема для нашої держави й для нашого міста, зокрема… До речі, записуйтесь на мовні курси як онлайн, так і офлайн навчання”, — сказав Марцінків.
Зазначимо, що з 16 липня 2022 року в Україні набули чинності нові норми мовного закону. За їх не дотримання громадянин може отримати попередження або штраф. Якщо порушення вчинене вперше — сума пені становитиме від 3 400 до 8 500 гривень. За повторне — від 8 500 до 11 900 гривень.
Якщо відео у вас не відтворюється, ви можете подивитися його у Telegram-каналі Інформатора.
Раніше ми писали, що в Україні школярі мають писати за новим правописом. Писали ми й про те, що освітній омбудсмен заявив, що вимагати від учнів носити шкільну форму незаконно. Також читайте, що мовний скандал у медичному університеті Дніпра прокоментував Омбудсман Лубінець.