RU
Головна
Дніпро
15:51, 17 Серпня
Информатор UA

Интро

У Дніпрі СБУ затримала двох волонтерів, які наживались на гуманітарній допомозі. Двоє чоловіків створили схему отримання і продажі іноземної та вітчизняної гуманітарної допомоги на мільйони гривень. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на пресслужбу СБУ. Волонтери одного з благодійних фондів отримували гуманітарну допомогу з країн ЄС. Залучали до благодійності і українських виробників – шахраї на них писали листи з проханням надати допомогу власною продукцією для потреб Збройних сил України та територіальної оборони. Потім вони отримували гумдопомогу і доставляли її на орендовані ними склади. Реалізовували гуманітарні вантажі через торгівельні точки та оптові бази Дніпропетровської області. Для забезпечення формального «списання» продукції і для звітності перед постачальниками, вони готували «липові» листи подяки від підрозділів тероборони та військових формувань. Незаконна оборудка почала працювати на початку війни. "Волонтери" реалізовували весь спектр гуманітарної допомоги – від продуктів харчування до дезінфікуючих засобів. Консерви, заморожена курятина, антисептики – все, що повинно було потрапити на передові позиції для українських військових, продавали. СБУ вийшла на нечистих на руку «благодійників» і задокументувала продаж партії гуманітарної допомоги на суму близько 850 тисяч гривень. Під час обшуків, в орендованих складах, знайшли гуманітарної продукції на декілька мільйонів гривень. Також вилучили документацію діяльності благодійного фонду – товаро-транспортні накладні, акти прийому-передачі, листи подяки, а також автоматичну зброю іноземного виробництва з боєприпасами і готівку в різних валютах на майже 2 мільйони в гривневому еквіваленті. Чоловіків затримали. Їм вже повідомили про підозру за ч.3 ст.201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 7 років з конфіскацією майна. Триває слідство.   Продавали на мільйони гривень Гуманітарну допомогу зберігали на складах Чоловіків затримали У них була зброя І набої Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області чоловік давав 2 тисячі доларів хабаря, щоб «відкосити» від армії. Також читайте, що у Дніпрі затримали людей, які підробляли документи для перетину кордону. Вони просили 900 євро за довідку про інвалідність.   Ярослав Жахалов

Відео затримання: у Дніпрі двоє псевдоволонтерів продавали гуманітарну допомогу для військових

Читать на русском

Відео затримання: у Дніпрі двоє псевдоволонтерів продавали гуманітарну допомогу для військових

Читать на русском
Відео затримання: у Дніпрі двоє псевдоволонтерів продавали гуманітарну допомогу для військових

Відео затримання: у Дніпрі двоє псевдоволонтерів продавали гуманітарну допомогу для військових

У Дніпрі СБУ затримала двох волонтерів, які наживались на гуманітарній допомозі.

Двоє чоловіків створили схему отримання і продажі іноземної та вітчизняної гуманітарної допомоги на мільйони гривень. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на пресслужбу СБУ.

Волонтери одного з благодійних фондів отримували гуманітарну допомогу з країн ЄС. Залучали до благодійності і українських виробників – шахраї на них писали листи з проханням надати допомогу власною продукцією для потреб Збройних сил України та територіальної оборони. Потім вони отримували гумдопомогу і доставляли її на орендовані ними склади.

Реалізовували гуманітарні вантажі через торгівельні точки та оптові бази Дніпропетровської області. Для забезпечення формального «списання» продукції і для звітності перед постачальниками, вони готували «липові» листи подяки від підрозділів тероборони та військових формувань. Незаконна оборудка почала працювати на початку війни.

"Волонтери" реалізовували весь спектр гуманітарної допомоги – від продуктів харчування до дезінфікуючих засобів. Консерви, заморожена курятина, антисептики – все, що повинно було потрапити на передові позиції для українських військових, продавали.

СБУ вийшла на нечистих на руку «благодійників» і задокументувала продаж партії гуманітарної допомоги на суму близько 850 тисяч гривень. Під час обшуків, в орендованих складах, знайшли гуманітарної продукції на декілька мільйонів гривень. Також вилучили документацію діяльності благодійного фонду – товаро-транспортні накладні, акти прийому-передачі, листи подяки, а також автоматичну зброю іноземного виробництва з боєприпасами і готівку в різних валютах на майже 2 мільйони в гривневому еквіваленті.

Чоловіків затримали. Їм вже повідомили про підозру за ч.3 ст.201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 7 років з конфіскацією майна. Триває слідство.

 

Продавали на мільйони гривень Продавали на мільйони гривень

Гуманітарну допомогу зберігали на складах Гуманітарну допомогу зберігали на складах

Чоловіків затримали Чоловіків затримали

У них була зброя У них була зброя

І набої І набої

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпропетровській області чоловік давав 2 тисячі доларів хабаря, щоб «відкосити» від армії. Також читайте, що у Дніпрі затримали людей, які підробляли документи для перетину кордону. Вони просили 900 євро за довідку про інвалідність.

 

Ярослав Жахалов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.