RU

Відключення світла по 10 годин та нові удари по енергетиці: чого чекати українцям взимку та восени

Читать на русском

Читать на русском
Відключення світла по 10 годин та нові удари по енергетиці: чого чекати українцям взимку та восени
Восени та взимку буде важко

Україна незабаром розпочне новий опалювальний сезон 2023-2024. За прогнозами експертів, він буде важчий, аніж торішній, оскільки наша країна входить у нього з пошкодженою енергетикою. Тому українців морально готують, що взимку можливі відключення світла по 10 годин. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що аварійних відключень буде ще більше, ніж торік. Оскільки пошкоджена система не дозволяє використати її на повну. За найоптимістичнішими прогнозами, світла може не буде від 4 до 8 годин. 

“Я думаю, що це оптимістичний прогноз, і можна готуватися до відключень до 10 годин”, – заявив Юрій Корольчук.

За словами Корольчука, найпроблемнішими регіонами є Київська, Харківська, Львівська, Хмельницька та Одеська області. Однак не виключає відключень і в інших областях. 

“Зараз уже готуються графіки відключень. Тривалість відключень залежатиме від погодних умов”, – пояснив Юрій Корольчук.

Прогнози ГУР теж не втішні

У розвідці вважають, що атак по енергетиці буде не більше, ніж торік. У ГУР заявили, що готовність України до нового опалювального сезону це компетенція енергетиків і влади, а не військових. 

Українська розвідка не виключає, що удари можуть бути, оскільки ворог намагається накопичувати ракети. Офіцер Головного розвідувального управління Міноборони України Андрій Юсов розповів, що торішні удари були значними, але зараз українська ППО готова відбивати атаки. 

Нагадаємо, що у ДТЕК попереджали, що восени та взимку у Дніпрі та області повернуться графіки відключення світла. Також ми писали, де у Дніпрі вимикатимуть світло з 11 по 14 вересня. Ще Інформатор цікавився думкою дніпрян, як вони відреагували на новини про підвищення тарифів на світло

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.