"Виглядає максимально демократично, без примусу": омбудсман Лубінець щодо закону про посилення мобілізації

Олексій Александров

16 квітня 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення мобілізації. В новому законі знижується призовний вік з 27 до 25 років, а також відсутня норма про демобілізацію. Крім цього, з 1 вересня 2025 року для студентів з 18 до 25 років запроваджується обов’язкова військова підготовка.

Новий закон викликав палкі дискусії у соціальних мережах. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Укрінформ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час брифінгу позитивно оцінив новий закон про посилення мобілізації. Омбудсман заявив, що був прийнятий найкращий варіант, на який тільки ми могли сподіватися. 

Лубінець додав, що, на його погляд, процедура виглядає максимально демократично та без примусу”. Оскільки тепер всі військовозобов’язані мають пройти перевірку даних в реєстрі, а хто не виконуватиме закон, підпадатиме під демократичні принципи держави.

“Це ТЦК звертаються до органів НПУ і виключно органи Нацполіції, відкриваючи кримінальне чи адміністративне провадження, займаються особами, які не виконують дії ухваленого закону", — наголосив омбудсман.

Раніше Інформатор проводив своє соціологічне опитування та цікавився думкою дніпрян, як ставляться мешканці міста щодо “мобілізації” автівок у громадян. Також читайте, що питання демобілізації виключили з законопроєкту про мобілізацію за ініціативою Сирського. І писали, що увійшло до фінальної версії проєкту про мобілізацію

No ad for you