Українці продемонстрували свою підтримку ЛГБТК+ спільноти: петиція про реєстрацію одностатевих цивільних партнерств набрала необхідні 25 тисяч голосів. Вона отримала відповідь і на законодавчому рівні. В Раді лежить законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств. Але далі цього немає рухів. Як просунути ініціативу і домогтись визнання?
Про це пише Інформатор з посиланням на БФ “Гендер Зед”. Законопроєкт отримав номер 9103. Він про реєстроване партнерство – добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різних статей, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємні права та обов’язки. Він дає його учасникам:
Вся ця процедура має особливе значення для представників та представниць ЛГБТ+. Адже деякі з них наразі захищають Україну, і юридичне визначення статусу їхніх стосунків з партнерами та партнерками дасть їм ті можливості, які в Україні є у чоловіків та жінок. Ось як коментує цю потребу комунікаційниця БФ “Гендер Зед” Юлія Костюченко:
"Повномасштабне вторгнення показало нам вразливі місця нашого суспільства, нашої держави, наших інституцій. І саме під час нього важливо, щоби кожен та кожна були захищені не тільки фізично та психічно, а й юридично. На жаль, ЛГБТ+ спільнота не була в очах держави чимось важливим, хоча це велика доля населення, це активні спроможні люди, що можуть дати країні дуже багато. Існує з десяток прав, які не є доступними для ЛГБТ+ пари, але доступні для гетеро-пар. Це від банального "не можна оформити спільне медичне страхування" до більш серйозного "виконувати «останню волю», розпоряджатися тілом після смерті" – і це під час війни. Адже на фронті ЛГБТ+ люди воюють на рівних з іншими. Себто, вони захищають державу, а держава їх ні. Їхні партнери не вважаються їхніми партнерами, адже для держави завжди було "чоловік і жінка". Інститут реєстрованих партнерств це як раз про врегулювання юридичних питань, що стосуються майна, лікування, спадщини і так далі."
Ось чому законопроєкт про реєстрацію цивільних партнерств актуальний ̶н̶а̶в̶і̶т̶ь̶ особливо під час війни. На цьому наголосила і авторка документу законопроєкту Марія Клюс.
"Мене дуже мотивують ЛГБТ+ військові.Вони захищають нашу країну від російської навали - а ще встигають бути активними громадянами. Коли ми писали законопроєкт, в першу чергу орієнтувались на них. Військові - наша головна рушійна сила, заради якої треба це робити зараз, а не потім" Марія Клюс, авторка документу законопроєкту про Інститут реєстрованих партнерств.
Кожен може посприяти тому, щоб законопроєкт якомога скоріше розглянули і ухвалили. Для цього потрібно писати листи в комітети. Організація розробила зрозумілу інструкцію для охочих. Отже:
Далі потрібно заповнити всі поля з зірочкою – інші не потрібно. Заголовок звернення: “Підтримайте законопроєкт про цивільні партнерства № 9103”. Адресат: “Комітети Верховної Ради України”. Обрати треба Комітет гуманітарної та інформаційної політики. Тематика: “Забезпечення дотримання законності”. Далі оберіть індивідуальне звернення і його вид – заяву.
До звернення треба додати заяву, шаблон якої можна знайти на сайті “Гендер Зед”. Оберіть один з чотирьох шаблонів і внесіть у нього свої дані (ПІБ, адресу, email, дату та підпис – все, що виокремлене жовтим”.
Додатково можете направити аналогічне звернення до Комітету здоров’я нації. Організація “Гендер Зед” звертає увагу: підтримавши законопроєкт, ви захищаєте тих, хто захищає вас.
Раніше ми писали про гомофобну заяву від депутата з Дніпра. Нагадаємо про те, чи можуть трансгендери покидати Україну під час воєнного стану. Також читайте, чи можуть гей-пари подати в “Дії” заявку на шлюб.