В Україні тривають мобілізаційні заходи серед громадян призовного віку. Нещодавно Верховна Рада продовжила дію воєнного стану строком на 90 днів. Рішення набуває чинності 19 лютого.
“За” проголосували 348 депутатів. Проте, чи можуть потенційному призовнику анулювати повістку та за яких обставин. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.
Призовнику можуть анулювати дію повістки лише в двох випадках. Перше — це бронь людини, а друге — відтермінування служби в ЗСУ.
Як розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач, навіть у таких випадках призовник повинен мати при собі відповідні документи, аби за нагоди показати їх, щоб уникнути вручення повістки.
У випадку, якщо людина отримала повістку в руки, то пізніше вона зможе її анулювати. Для цього треба прийти до територіального центру та надати документи, що підтверджують наявність броні чи відстрочки.
На законних підставах право на відстрочку від мобілізації мають:
За словами Горбача, військовозобов’язаних, які обмежено придатні до військової служби у воєнний час, можуть мобілізувати. Такі люди проходитимуть службу не в бойових частинах, а у військових частинах забезпечення. Також ця категорія громадян може нести служу в навчальних закладах Міністерства оборони, ТЦК та інших небойових підрозділах.
Раніше Інформатор писав, чи означає отримання повістки на вулиці одразу мобілізацію. Ще ми повідомляли про те, що в Україні з 1 лютого змінилися правила виплат зарплат військовим. Від чого залежать виплати читайте тут. Окрім того, прочитайте, коли скінчиться мобілізація в Україні та що чекає на чоловіків, які після отримання повістки не прийшли до центрів комплектування.