В Україні змінилися правила виплат зарплат військовим: в Міноборони роз’яснили від чого вони залежать

В Україні змінилися правила виплат зарплат військовим: в Міноборони роз’яснили від чого вони залежать
Виплати залежать від місцеперебування військового

З 1 лютого 2023 року змінилися правила нарахування зарплат військовослужбовцям, які перебувають в тилу. Тепер розмір виплат залежить від місцеперебування військового. Простіше кажучи, чим ближче боєць до фронту — тим більша зарплата.

Проте, подія викликала серйозний резонанс у суспільстві. В Міноборони розповіли, як відбуватимуться виплати.  Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор.Україна.

Для категорії військових, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій, розмір зарплатні залишиться без змін — 100 тисяч гривень на місяць. Надалі 100 тисяч отримуватимуть:

  • військовослужбовці ракетних військ і артилерії;
  • льотчики за час виконання польотів у районах ведення бойових дій;
  • моряки;
  • військові медики (цьогоріч їх виділили в окрему категорію як військовослужбовці, які матимуть винагороду 100 тисяч гривень щомісяця);
  • зенітно-ракетні війська і протиповітряні війська, які виконують завдання в районі проведення бойових дій.

Проте варто зазначити, що з 1 лютого в середньому збільшився розмір щомісячної зарплати військовим на 50%. Тобто, на “передку” військові отримуватимуть вже не 100, а 120 тисяч з урахуванням мінімального забезпечення військових в розмірі 20 тисяч гривень. 

Хто надалі отримуватиме 30 тисяч гривень?

Щомісяця таку зарплатню отримуватимуть військові, які входять до складу Сил оборони країні і виконують бойові/спеціальні завдання згідно з бойовими наказами
розпорядженнями командирів. Окрім них, 30 тисяч отримуватимуть військові, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України. 

Також 30 тисяч виплачуватимуться тільки за період виконання цих бойових спеціальних завдань. В іншому випадку військові отримуватимуть мінімальне забезпечення в розмірі у понад 20 тисяч. 

Хто отримуватиму додаткові 30 тисяч?

Військові, які проходять службу в підрозділі, який входить до складу Сил оборони або знаходиться в резерві Головнокомандувача Збройних Сил України  і який не перебуває в районі ведення бойових дій, але за умови бойових спеціальних завдань.

Кому з військових зменшать зарплату

Військові, які проходять службу у військових частина та підрозділах, і не входять до складу Сил оборони або резерві Головнокомандувача, і не знаходяться поза межами місць бойових дій. Наприклад, це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо.

Чи впливатиме ротація на розмір зарплати?

Якщо військових на момент ротації перебував у складі Сил оборони або резерві Головнокомандувача, і виконував у цей час бойове завдання, матиме право на отримання зарплати в 30 тисяч. 

Лікарняні та бойові поранення

Військовослужбовці, які знаходяться на лікарняному і не виконують бойові завдання, то за період лікування не отримуватимуть 30 тисяч. 

Якщо військовий отримав поранення на “передку” або іншу травму під час захисту Україні, й надалі отримуватиме 100 тисяч. Також ця винагорода зберігатиметься під час відпустки після лікування, якщо боєць отримав важке поранення. Ступінь важкості визначатимуть лікарі. 

Раніше ми повідомляли, як зміняться правила військового обліку у 2023 році. Ще ми писали, що в Україні з 1 лютого 2023 року діятимуть нові правила нарахування додаткової грошової винагороди для бійців тилових підрозділів та співробітників системи МВС. Окрім того, ми писали, чи надсилатимуть повістки через застосунок “Дія”.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube