RU

Закон про мобілізацію: деталі про електронні повістки, способи оновлення даних та явку до ТЦК “обмежено придатних”

Читать на русском

Читать на русском
Закон про мобілізацію: деталі про електронні повістки, способи оновлення даних та явку до ТЦК “обмежено придатних”
Подробиці закону про посилення мобілізації в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення мобілізації. Продовжуємо розбирати основні моменти документа. Цього разу, детально розповімо, коли обмежено придатним слід з'явитися до ТЦК, а також розкриємо подробиці про вручення електронних повісток та способи оновлення даних. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Статус “обмежено придатний” скасовано

В Україні всі чоловіки з цим статусом повинні знову пройти військово-лікарську комісію. Для цього надається 9 місяців. Розпочати виконання цієї вимоги планують вже в середині травня. 

Однак, військові підкреслюють, що це не означає, що всі автоматично стануть придатними або непридатними. Все вирішуватиме комісія лікарів. Після проходження повторної ВЛК непридатних військовозобов’язаних виключать з військового обліку. Придатні ж повинні будуть встати на захист Батьківщини.

Електронні повістки 

Згідно з законом, електронні повістки вручати не будуть. Впровадження електронного кабінету не вплине на цей процес. Реєстрація у цьому кабінеті тільки на добровільній основі.

Закон не передбачає електронної системи надсилання повісток. Основна мета даної норми полягає в удосконаленні системи військового обліку та створенні єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Оновлення даних

Військовозобов'язані зможуть оновити свої дані, не приходячи до ТЦК. Це можна буде зробити через ЦНАП або через електронний кабінет, коли він запрацює. Аби оновити дані у чоловіків є 60 днів з моменту набрання законом сили. Вони мають уточнити адресу проживання, номер контактного телефону, електронну пошту та інші військово-облікові дані.

Нагадаємо, як вилучатимуть автомобілі на потреби ЗСУ за новим законом про мобілізацію. Також читайте, коли почне діяти та як вплине на виїзд чоловіків за кордон новий закон про мобілізацію в Україні. Інформатор проводив своє соціологічне опитування та цікавився думкою дніпрян щодо “мобілізації” автівок у громадян. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.