Зеленський підписав закон про електронний реєстр військовозобов'язаних: чи будуть у ньому повістки

Зеленський підписав закон про електронний реєстр військовозобов'язаних: чи будуть у ньому повістки
Президент України 2 квітня підписав закон про електронний реєстр військовозобов'язаних

2 квітня Володимир Зеленський підписав закон №10062 про електронний кабінет військовозобов’язаного. Це дасть можливість прискорити збір, опрацювання та використання військових даних, а також переведе всі послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат. Згідно з цим законом ДПС, Мін'юст та МВС передаватимуть особисті дані про військовозобов’язаних до е-Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Внесені зміни до законів "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

До Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних такі відомості: персональні і службові дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Інформація міститиметься в електронному кабінеті військовозобовʼязаного. Відповідно до закону, згода призовників, військовозобовʼязаних і резервістів на обробку персональних даних не потрібна.

Що передбачає цей закон:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
  • запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі. 

Також закон дасть можливість для Міноборони посилити кіберзахист та надання права розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО. Завдяки цьому буде вивільнено засоби ППО, які зараз захищають українські дата-центри. Їх використовуватимуть для прикриття інших обʼєктів. Також прискориться та розшириться доступ Сил оборони до розвідданих партнерів й посилиться захист від кібератак рф.

Чи будуть електронні повістки

У Telegram-каналі журналіста Андрія Цаплієнка розміщений пост з цитатою заступниці міністра оборони Черногоренко. За її словами, жодного положення щодо електронного вручення повісток зараз немає.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні знизили мобілізаційний вік. Також читайте, чому Зеленський не оголосив війну та чи є законною мобілізація. Повідомляв Інформатор й про те, що у Верховній Раді відхилили скандальну поправку в законопроєкті щодо мобілізації з 18 років.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube