Верховна Рада України хоче зобов’язати ЗМІ видаляти негативні коментарі читачів про посадовців під публікаціями. Медіа повинні це зробити протягом трьох днів після того, як вони отримають ухвалу суду, скаргу або припис Нацради. У іншому випадку ЗМІ можуть притягти до відповідальності.
Відповідний законопроєкт №11321 парламент прийняв 14 січня. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
У новій редакції статті 117 Закону “Про медіа” уточнено, що звільнення від відповідальності поширюється на випадки, коли онлайн-медіа обмежують доступ до недостовірної інформації або такої, що порушує законодавство. Це стосується контенту, який розміщений у розділах для коментування чи користувацьких публікацій.
За даними “Судово-юридичної газети”, багато чиновників називають недостовірною негативну інформацію про себе. А Велика Палата Верховного Суду ухвалила, що негативна інформація про людину вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція доброчесності).
Як зазначив суд, негативною слід вважати інформацію, в якій стверджується про порушення особою, зокрема, норм чинного законодавства, вчинення будь-яких інших дій (наприклад, порушення принципів моралі, загальновизнаних правил співжиття, неетична поведінка в особистому, громадському чи політичному житті тощо) і яка, на думку позивача, порушує його право на повагу до гідності, честі або ділової репутації.
Закон також містить уточнення щодо роботи журналістів, які співпрацюють з медіа за цивільно-правовими договорами. Вони будуть нести відповідальність за поширення неправдивої або забороненої інформації, якщо вона:
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні у ресторанах заборонили приготування кальянів. Також читайте, що Дніпропетровська область потрапила у топ-5 антирейтингу порушень мовного закону. Крім цього, Інформатор повідомляв, що в Україні в 5 разів збільшили штрафи за незаконну вирубку дерев