RU

Зниження призовного віку та обов’язкова військова підготовка: які зміни передбачені в новому законопроєкті про мобілізацію

Читать на русском

Читать на русском
Зниження призовного віку та обов’язкова військова підготовка: які зміни передбачені в новому законопроєкті про мобілізацію
З 2025 року в Україні хочуть запровадити обов'язкову військову підготовку

В Україні тривають дискусії стосовно нового законопроєкту про посилення мобілізації і відповідальності за ухилення від неї. Наприклад, депутати 21 березня ухвалили закон №10313 про повторний медичний огляд обмежено придатних чоловіків. Навіть лунали пропозиції запровадити бронь від мобілізації відповідно до рівня зарплати, а також мобілізувати з 18 років

У Міноборони України опублікували основні зміни, які передбачає новий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації. Про це повідомляє Інформатор. 

Серед основних змін пропонується зменшити граничний призовний вік з 27 до 25 років. Вказано, що мобілізаційний вік до 18 років зменшувати не будуть. Також всі чоловіки від 18 до 25 років мають пройти базову військову підготовку. 

Можливі зміни в мобілізації
Можливі зміни в мобілізації

Таким чином зможуть мобілізувати чоловіків від 25 до 60 років. Ще з 2025 року у ВНЗ (вищих навчальних закладах) пропонують запровадити базову військову підготовку (не плутати з базовою військовою службою). Від неї звільнятимуться лише деякі категорії громадян:

  • які визнані непридатними до служби за станом здоров'я;
  • які до набуття громадянства України пройшли службу в іншій країні;
  • які проходили військову службу. 

Які зміни хочуть ще запровадити?

Ще планують скасувати строкову службу і замість неї ввести базову військову службу на 5 місяців у мирний час. Під час воєнного стану цей термін можуть скоротити до 3 місяців. Базову військову підготовку проходитимуть лише учні ВНЗ. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби.

Чи можуть мобілізувати людей, які не пройшли базову військову підготовку чи службу?

У Міноборони зазначили, що з 18 років, незалежно від проходження військової підготовки, всі отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку. Таким чином вже після 25 років людину зможуть мобілізувати. 

Раніше ми писали, що у Верховній Раді відхилили скандальну поправку в законопроєкті щодо мобілізації з 18 років. Окрім того, омбудсмен Лубінець розкритикував надання додаткових повноважень ТЦК. Розповідали ми й про те, що у Раді прокоментували концепт закону про мобілізацію, який оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. Він передбачав запровадження штрафів у 200 тисяч гривень та заборону на виїзд. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.