RU

«19 тисяч — це “вище бідності”»: нейромережі підрахували, скільки потрібно грошей для комфортного життя в Україні

Читать на русском

Читать на русском
«19 тисяч — це “вище бідності”»: нейромережі підрахували, скільки потрібно грошей для комфортного життя в Україні
Нейромережі підрахували, скільки грошей потрібно для нормального життя в Україні

За статистичними даними за 2023 рік через війну рівень бідності в Україні зріс з 5,5% до 24,2%. За межею бідності опинились 7,1 мільйона людей. Найбільше це позначилося на сільській місцевості. 

За прогнозами, середня зарплата в Україні зросте до 21 852 гривень. Однак, чи достатньо цих коштів для забезпечення гідного рівня життя? Для аналізу використали можливості штучного інтелекту. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

Нейромережам надали офіційні дані щодо середньої (17 935 - 19 500 гривень), мінімальної (7100 гривень) зарплат та прожиткового мінімуму (2920 гривень) в Україні. 

Окрім даних про зарплати, в перелік додали вартість оренди житла не в столиці (від 4 до 8 тисяч), вартість комуналки (від 1,5 тисячі до 4 тисяч), харчування на одну людину — 3 тисячі, транспорт — мінімум 500 гривень, одяг — 1 тисяча і 500 гривень.

Аналіз від Google Gemini (Bard)

Штучний інтелект одразу видав значення Не відповідає потребам”. Які ж результати опублікував Gemini?

  • прожитковий мінімум — суми недостатньо для існування, забезпечує лише покриття базових потреб (їжа та комуналка);
  • мінімальна зарплата — недостатня для мінімального комфортного життя. ШІ вказав, що зарплата покриває лише базові потреби та частково витрати на транспорт, зв’язок та одяг;
  • середня зарплата —  може бути достатньою для комфортного життя, за умови економії та відсутності значних додаткових витрат. 

Крім цього, штучний інтелект навів власні цифри, якими мають бути зарплати в Україні. І ці значення в два рази вищі за офіційні. 

  • прожитковий мінімум, за даними ШІ, має складати 5 тисяч гривень;
  • мінімальна зарплата — 12 тисяч гривень, для мінімального комфорту для життя;
  • середня зарплата — 30 тисяч гривень, достатньо для комфортного рівня життя.

Аналіз від Claude.ai

Цей штучний інтелект написав, що прожитковий мінімум є абсолютно недостатнім для життя в Україні. І реальний прожитковий мінімум має бути в декілька разів більший. І складати 8 - 10 тисяч гривень, замість 2920 гривень. 

Мінімальна зарплата також є недостатньою і ледь закриває базові потреби. Звісно про якісне харчування, транспорт, одяг і відпочинок мови не йде. Claude.ai зазначив, що при таких вихідних даних реальна “мінімалка” має становити 12 - 15 тисяч гривень. 

Середня зарплата в 18 - 19,5 тисяч — нейромережа оцінила, як рівень “вище бідності”. Дозволяє жити, але не забезпечує комфортних умов. ШІ зазначив, що для  комфортного існування середня зарплата має становити 25 - 30 тисяч гривень. 

Аналіз від ChatGPT 3.5

Штучний інтелект підрахував, що 2920 гривень недостатньо для комфортного життя і ця сума має складати 9,5 - 11 тисяч гривень. З урахуванням всіх витрат середня зарплата має бути 25 - 30 тисяч. 

"Зазначені суми вище за мінімальну зарплату і середню зарплату в країні, що свідчить про нестабільність фінансового стану та потреби громадян", — пише ChatGPT 3.5.

Аналіз від ChatGPT 4.0

Прожитковий мінімум має становити близько 15 тисяч гривень. Мінімальна зарплата — повинна бути на рівні приблизно 17 645 гривень. Середня — не менше 29 408 гривень.

Висновок

Всі нейромережі вказують орієнтовні цифри, адже потреби в кожної людини різні. Також потрібно враховувати економічну ситуацію всередині країни та рівень інфляції. Резюмують, що для покращення життя людей, окрім підвищення зарплат, необхідно також створити більше робочих місць, доступне житло, покращити систему охорони здоров'я та освіти.

Нагадаємо, що у Дніпрі та області змінились ціни на нерухомість. Крім цього, ми писали, як у січні в Україні змінився ринок праці. Також Інформатор проводив власне соціологічне опитування, і дізнався у дніпрян, скільки грошей на місяць їм потрібно для комфортного життя

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.