RU

Адвокат розповів, чи мають право службовці ТЦК пакувати чоловіків в “бусіки” та забирати мобільні телефони

Читать на русском

Читать на русском
Адвокат розповів, чи мають право службовці ТЦК пакувати чоловіків в “бусіки” та забирати мобільні телефони
Адвокат розповів, чи можуть представники ТЦК забирати мобільні телефони та пакувати людей в "бусіки"

В Україні чи не щодня у соцмережах з’являються відео з примусовою “бусифікацією” чоловіків. Декілька таких випадків трапилися і в Дніпрі. У Сухопутних військах прокоментували конфліктні випадки за участю ТЦК і заявили, що це - “російське ІПСО”

Адвокат, офіцер юстиції ЗСУ Євген Филипець розповів, чи можуть службовці ТЦК затримувати чоловіка, навіть у випадках, якщо він порушив правила військового обліку. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

За словами адвоката, єдиним законним способом є запрошення повісткою військовозобов’язаного до ТЦК. І повістка має бути оформлена належним чином. Інші варіанти доставлення людей до ТЦК є незаконними та не мають жодного підґрунтя. 

Филипець додав, що доставляти людей до ТЦК можуть лише поліцейські. У випадку затримання людини правоохоронці складають відповідний протокол. У такому разі людина може звернутися за отриманням правової допомоги. 

Окремо юрист пояснив, що ніхто не може забирати в людини мобільний телефон, оскільки це приватна власність. І в такому випадку людина без телефона не може отримати правову допомогу. 

"Обґрунтовують це зазвичай тим, що ТЦК нібито є режимним об'єктом, на якому не можна здійснювати фото- і відеофіксацію. Однак якщо людина нічого не фотографує і не знімає на відео, телефон має залишатися з нею. Адже це не режимно-секретний об'єкт, куди не можна заходити", – пояснює Филипець.

Нагадаємо, що у Сухопутних військах прокоментували відео з “бусифікацією” ТЦК. Ще ми писали про те, як журналіста Інформатора, який порушив ПДР, відвезли на ВЛК. Також можете подивитися відео, як у Дніпрі чоловік через вікно виліз з авто з військовими та втік з велосипедом.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.