В Дніпрі живуть люди, які вражають своїми талантами. Це власниця приватної сироварні, майстерка зефірних букетів, розробники кінетичних скульптур та інші. Вони не мають світової популярності. Але ті, хто звертається за послугами до цих майстрів, стають їхніми постійними клієнтами. Ремесло, яким людина займається власноруч, називається “крафт”, і саме до таких професіоналів завітав відомий блогер Євген Синельников.
Ведучий присвятив випуск свого YouTube-шоу “Крафтові мандри”. Що він розповідав про дніпровських майстрів – читайте в Інформаторі.
Насправді приготуванням сирів Євгенія (так звати власницю) не обмежується. Тут працює справжня ферма, на якій мешкає від 400 до 1200 тварин. Кількість змінюється через те, що господарство іноді перетворюється в транзитний пункт, і сюди привозять свійських і домашніх тварин з зони бойових дій.
Але ферма і сироварня не були метою для Євгенія і її чоловіка, коли вони тільки придбали ділянку землі. Вони хотіли облаштувати тут затишний куток для себе. Спочатку взяли овець для того, щоб вони паслись і таким чином підтримували господарям належний стан газону. Отара розмножилась. Потім один знайомий, який мобілізувався до армії, попросив подбати про стадо кіз, і родина взяла його до себе. Згодом тут з’явились корови, віслюки, свині, косулі та олені. Всі вони пасуться на великій ділянці, і це дає їм волю. Диких тварин Євгенія відпускає, але вони все одно приходять на ферму – поласуватись смачненьким.
Тут проводять екскурсії – і типові, і реабілітаційні. Умови для відвідування прості: годувати, чухати і любити тварин. Зараз ферма готується до старту гарденотерапії. Це господарські заняття в саду з терапевтичним ефектом.
Постраждало господарство і від атак. Одного разу неподалік від них збили ракету. Її фрагменти прилетіли на ферму. На щастя, вона не розірвалась, але вилилось ракетне паливо. Тепер на тій території родина не може пасти тварин. Були і більш трагічні випадки, коли від уламків страждали і гинули тварини.
Такі скульптури за допомогою світла і механіки рухаються і створюють захопливі ілюзії. Все це виглядає так, ніби перед людиною оживає робот, хоча насправді це механізм. Smith & Winken співпрацюють з німецькими компаніями, а подивитись на їхні витвори мистецтва приїжджають з Японії та США. Вони займаються цим четвертий рік, і за цей час вдалося створити 22 скульптури. В Україні є люди, які розуміють це мистецтво і купують скульптури.
Разом з дружиною Емілією Сергій створює горщики різного об’єму. Навіть з людський зріст. Це можливо не тільки завдяки майстерності гончаря, а й найбільшій печі в Україні. За словами Сергія, це вже третя піч за 30 років його роботи. Людина може зайти в неї повністю. В печі розміщують горщики, закладають їх цеглою і починають випалювати. За один випал витрачають до 1,5 КАМАЗа дров.
На заняття з ліплення глини можуть приходити всі охочі. Майстерня розташована в мальовничому місці – в балці “Довга”. Через зелені насадження тут святкують весілля, дні народження, проводять різні культурні заходи та зібрання.
В Дніпрі цим займається Олександр Шакіров. Він показав набір чорних пластин, який має вигляд книги. Але на них є прорізи у вигляді букв. Таким чином, підносячи на світло пластинку, можна прочитати рядки віршів. З Євгеном Синельниковим поет зустрівся в Мистецькому провулку – локації, добре знайомій творчому сегменту Дніпра. Вона веде від площі Героїв Майдану до Троїцької церкви. Раніше це був звичайний прохід між вулицями, захаращений будівельними матеріалами і сміттям. До речі на стінах також можна побачити вірші, репродукції та різні інсталяції від місцевих митців.
Світлана Новікова приїхала до Дніпра з Маріуполя. Зефірними букетами вона займається близько півтора року. Зефір – її улюблені солодощі. Окрім них, жінка займалася випічкою. Щоправда, не для продажу, а для себе та близьких. Коли побачила, що зефір можна представляти в нетипових формах, захотіла пройти курс. Потім навчилася поєднувати смаки. Зараз Світлана робить різні квітки з зефіру, фарбує їх і формує букети на замовлення. І не тільки букети, а й “сало”, “пельмені”, “суші” та будь-які інші продукти з зефіру.
“Багато дрібних відмінностей, які за маленькі гроші не отримаєш”, – каже Стас, який виробляє акустичні системи. За освітою чоловік – фізик радіоелектронік. Він підбирає дорогі прототипи пристроїв і робить їхні копії. Свою справу він почав після того, як не зміг знайти в магазині акустичну систему за адекватну ціну. Для прикладу Стас продемонстрував свою систему за 10-15 тисяч доларів. Для того, щоб зробити пристрої, майстер використовує динаміки ручної роботи, які виготовляються у Львові. Він пояснив механізм пристрою і як його можна зібрати.
Раніше ми писали, що в Дніпрі кондитер приготував торт у вигляді Хагі-Вагі. Також читайте про художню інсталяцію "Дім" від дніпровського художника-пророка. Повідомляли і про те, що в Дніпрі підприємець створює електровелосипеди для військових.