Борис Філатов розповів про генератори, виклики війни та плани на 2023 рік

Борис Філатов розповів про генератори,  виклики війни та плани на 2023 рік
Мер Дніпра у інтерв'ю програмі “Васильєвський острів” дав відповіді на важливі питання

Війська рф намагаються знищити енергетичну інфраструктуру України. Через це мешканцям Дніпра доводиться сидіти без світла. Міський голова Дніпра Борис Філатов дав інтерв’ю програмі “Васильєвський острів” на 11 каналі про життя Дніпра у цей непростий час.

Інформатор зробив вибірку відповідей мера. Розміщуємо її нижче.

 

Про ситуацію з енергопостачанням у Дніпрі

“Комунальники працюють цілодобово. Енергетики працюють цілодобово. Можу відповідально сказати, що вони роблять все для того, щоб працювала, по-перше, критична інфраструктура. Я знаю, є нарікання в людей по світлу, по струму. Ситуація різна по різних районах та вулицях міста, тому є свої причини. Наприклад, найскладніша ситуація була у районі “Південмашу”, це район вулиць Робочої, Титова. Там до 5 діб люди були без світла. Я відповідально скажу, я не хочу перекладати свою відповідальність, але це була провина не комунальників, це була провина не ДТЕК або “Укренерго”. Це була пряма провина керівництва “Південмашу”, в яких були певні проблеми з ТП, але вони нам казали, казали “ДТЕК”, казали всім, що вони впораються з цією проблемою, але нічого не змогли зробити і також не допускали на територію підприємства аварійні бригади, самі щось там ковирялись, як кажуть. А у цей час люди сиділи без світла. Був дуже такий сильний негатив. Я вважаю, що наша провина полягає в тому, що був провал комунікації з територіальною громадою, з людьми, що там живуть. Тому що людям без різниці, хто винен у цій ситуації. Я ще раз хочу повторити, що нашої вини немає. Якщо казати про наших комунальників та енергетиків, ну, вони дійсно герої. Зараз (22 грудня. – ред.) спрацювали, так. По-перше, ми працюємо над критичною інфраструктурою. Тому що якщо немає світла, то не працюють насоси, якщо не працюють насоси, то немає водопостачання, якщо немає водопостачання, є проблеми з теплом. І нам потрібно, по-перше, підтримувати нашу критичну інфраструктуру. Як людям не було б важко у районі “Південмашу”, але, скажімо так, це на мільйонне місто був такий приватний випадок. Тому зараз ми кожен день, скажімо так, кожну хвилину працюємо над нашими помилками, відпрацьовуємо протоколи аварійні, розуміємо, де в нас можуть бути проблеми у майбутньому. Це вперше не тільки в Україні, а, мабуть, у світовій історії, коли сорокамільйонну країну хочуть відключити від світла”.

Про виклики війни та витримку міста 

"Дніпро зараз знаходиться між трьох фронтів. Але ситуація змінюється. Не можна сказати, що кардинально на краще. Але якщо казати з військової точки зору, то і харківський фронт, і фронт, який був з півдня, він посунувся. Зараз, скажімо так, легше дихати. Ми розуміємо, що якщо загарбників відтіснили за Дніпро, то це вже дуже таке стратегічне досягнення, яке, скажімо так, має велику цінність. Ми готувалися, і я неодноразово казав і у вашому ефірі, і на телебаченні у колег, що ми готувалися з першого дня війни. Я абсолютно впевнений, що ті фортифікаційні споруди, що робили коштом мерії, або, наприклад, територіальної громади Кривого Рогу (я не буду так у деталі вдаватися, але ми фортифікаційні споруди робили навіть на межі Донецької та Дніпропетровської області). Це кошти мешканців, кошти платників податків. Але ми не марнували час, ми працювали. Зараз я впевнений, що з безпекової точки зору ми підготувались дуже добре. Ну, про героїзм наших хлопців зі збройних сил всі знають. І наша, скажімо так, основна задача зараз - їм допомагати. Коли я готувався до результатів цього року і ми підраховували кошти, скільки ми витратили (кошти платників податків на допомогу ЗСУ, на допомогу ТРО, на будівництво фортифікаційних споруд, це десь близько півтора мільярда гривень, це колосальні кошти). Я думаю, що не кожна територіальна громада в Україні може це собі дозволити і це зробила. Тому стосовно військової компоненти я впевнений, що все буде добре, що у нас ми дуже-дуже добре підготувалися. Але ми будемо дивитися, що далі. Ситуація, особливо на Донецькому напрямку, дуже важка. Усі знають, що зараз коїться у Бахмуті, тому сподіваємося, що героїзм наших хлопців, професіоналізм нашого військового командування, політична воля керівництва держави дозволять так, щоб ми втримали цю лінію оборони і відтіснили загарбників туди, де їм місце".

Яку допомогу отримує Дніпро

"Дніпро потребує такої ж допомоги, якої потребують усі інші територіальні громади. Ми ж усі живемо в одній країні. І, по-перше, це генератори… Ми готувалися, нам вдалося придбати десь 20 генераторів дуже-дуже потужних, які тримають у випадку блекауту нашу критичну інфраструктуру…Є така ілюзія в людей, вони вважають, що у випадку блекауту можливо витримати критичну інфраструктуру на генераторах. Я бачив, у соціальних мережах пишуть. Ну, скажімо так, це ілюзія… Скажу вам так, дуже стисло. Якщо представити теоретично, що все Дніпро придбало б генератори й ми б змогли їх і в лікарнях, і у пологових будинках, і у школах, і у дитячих садочках розташувати й використовувати, то нам би на всі потреби міста було б потрібно знаєте скільки пального? 180 тонн дизеля на добу. У нас є запаси пального, але ж ви розумієте, що таке 180 тонн дизельного пального на добу… В нас дуже потужна співпраця з нашими містами-побратимами. Кельн надав десь 300 генераторів. Вони не такої великої потужності, але ми раді усій допомозі. Зараз ми наші й нові Центри незламності, ці пункти обігріву будемо облаштовувати генераторами. Тому що ця крайня історія, пов’язана з “Південмашем”, мені казали, що коли люди приходять і 200 телефонів хочуть включити, то вже й теплова гармата не робить. Є певні проблеми, тому будемо дублювати, будемо додаткові генератори встановлювати. Ну а проблеми, як завжди, по всій країні. Не хочеться себе хвалити, але я вважаю, що у Дніпра, скажімо так, менше проблем, ніж у інших територіальних громад".

Плани на 2023 рік

"Ну, ви ж розумієте, і всі, хто зараз нас бачить, вони розуміють, що у 2023 буде так, як покаже ситуація на фронті. І ми всі наближаємо нашу перемогу. І кожен наближає її на своєму місці. І навіть той, хто зараз знаходиться за кордоном і допомагає країні за кордоном. У нас дійсно були дуже такі потужні плани і благоустрою, і реконструкції. Все зруйнувала війна…Якщо казати там про наші плани як чиновник, як керівник, я все перекладаю на бюджет, на витрати. Цей бюджет, який ми прийняли разом з депутатами на останній сесії міськради, – це бюджет соціально орієнтований. У нас є пріоритети. Перше - це допомога нашим збройним силам, друга допомога - це соціально орієнтований бюджет, це виплати тим людям, що постраждали, це допомога ВПО, це допомога соціально незахищеним верстам населення. Тобто ми розглядаємо різні варіанти, у тому числі приготування коштом муніципального бюджету гарячої їжі та роздачі її людям, продуктові набори. Ви все почуєте, коли ми допрацюємо ці програми вже детально".

Нагадаємо, раніше ми писали що у будинку Бориса Філатова згорів ліфт. Також хірург із Дніпра розповів, як у Бахмуті рятує побратимів. Крім цього, читайте, що військовий із Дніпра розповів про бойові дії у Бахмуті, Лимані та Рубіжному.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube