З початку 2023 року ринок праці невпинно зростає. Є добрі новини: безробітних стає менше, а конкуренція пошукачів роботи зменшується. Популярністю користуються вакансії, специфіка яких дозволяє працювати дистанційно. Такі висновки роблять аналітики Work.ua. Компанія дослідила ринок праці й зміни за квітень.
В рейтингу міст з найбільшою кількістю вільних робочих місце Дніпропетровська область вийшла на друге місце, обігнавши Львівську. Лідирує Київський регіон. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Work.ua.
У квітні вакансій стало на 9% більше, ніж в попередньому місяці. Натомість скорочується кількість нових кандидатів, які б створили чи оновили резюме – на 18%. Це означає, що безробітних українців стає менше. І Дніпропетровська область – одна з п’яти, в яких найбільша кількість нових шукачів роботи. Помітне зростання пропозицій від роботодавців спостерігається в Харківський, Сумській та Чернівецькій областях.
Найбільше зростання попиту роботодавців відбулось на фахівців:
Аналітики Work.ua відмічають, що шаленої конкуренції шукачів роботи немає, її рівень практично впав до довоєнних часів.
“Часи, коли на одну вакансію надходило сотні відгуків, уже в минулому”, – йдеться у звіті.
Найбільш затребуваними є вакансії для діджитал-спеціалістів: верстальник, Front-end програміст, вебдизайнер, тестувальник. Ймовірно, це пов’язано з можливістю працювати дистанційно. А найнижчий попит на вакансії лікарів: гастроентеролог, ендоскопіст, ендокринолог, оториноларинголог, кардіолог. І за посадами: завідувач аптеки, ветеринарний лікар, дизеліст, гірник.
Середня зарплата по Україні – 16 тисяч грн. Показник Дніпропетровської області лише на тисячу гривень менше за нього. Вищу зарплатню мають працівники у Київській області - 18 тисяч грн. Найвища середня оплата праці в Україні знаходиться у діапазоні від 25 000 до 52 500 грн, переважно це медіабайєри, водії-міжнародники, бізнес-аналітики, арматурники і головні інженери. А найнижча середня зарплата складає від 7 900 грн до 10 500 грн, і її мають бібліотекарі, майстри виробничого навчання, прибиральники, санітари.
Підсумовуючи дослідження, автори пишуть, що роботи в Україні вистачає всім. У тих, хто не має наразі роботи, є вибір. Окрім того, перед українцями відкриваються можливості для професійного та фінансового зростання. Потрібно лише бути відкритим до нового, вчитися і перенавчатися.
Роботодавцям радять працювати над власним брендом та репутацією компанії. І використовувати всі можливі інструменти свого кандидата, не обмежуючись публікацією оголошення. А ще – працювати з тим, хто і що є прямо зараз, не чекаючи великих змін на ринку праці.
Шукачі можуть вибирати, де і ким працювати. Крім того, українцям відкриваються можливості для професійного і фінансового зростання. Для цього потрібно бути відкритим до нового та готовим вчитися і перенавчатися.
Раніше ми повідомляли про водія автобуса із Дніпра, який допомагав евакуювати поранених з гарячих точок. Також писали про те, що юристи надали безкоштовно запити в держустанови для переселенців: це може сприяти пошуку роботи. Читайте й про те, чому і як Міноборони обмежить граничний вік призовників для військового обліку.