День Святого Миколая завжди ждуть діти. Зазвичай таємний добродій вже готує для них ласощі та кладе під подушку. Проте цьогоріч на нього чекають і дорослі. Адже думки про перемогу не залишають нас ні на день.
День пам’яті святителя Миколи Чудотворця відзначають 6 грудня за старим стилем або 19 за новим. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.
День Святого Миколая у 2022 році святкуватимуть не 6 грудня за Григоріанським календарем, а за юліанським — 19 грудня, як раніше. Попри те, що Православна Церква України дозволила святкувати Різдво в Україні 25 грудня, рішення про зміну календаря не було ухвалене, пояснюють у ПЦУ.
Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай - жив в III-IV століттях. Одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. Він врятував жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном.
Традиції дня Святого Миколая не обмежуються написанням листів та обміном подарунків. Багато сучасних новорічних і різдвяних звичаїв народилися завдяки святому Миколаю.
Бутує легенда, що традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати в шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.
Оскільки в Україні розвішувати шкарпетки над каміном не звикли, Миколай кладе свій подарунок під подушку.
Однак на заході України традиція дещо інша. Там ставили на підвіконня черевички, в яких потім і знаходили подарунки слухняні діти. Якщо ж малюк був вередливим та неслухняним, то він міг отримати різочку або вуглинку як символ покарання.
Раніше Інформатор писав, у кого вірять жителі Дніпра перед Новим Роком. Також читайте, де у Дніпрі купити ялинку та скільки вона коштує.