RU

День Святого Миколая в Україні: коли святкують, історія та традиції

Читать на русском

Читать на русском
День Святого Миколая в Україні: коли святкують, історія та традиції
День Святого Миколая 2022

День Святого Миколая завжди ждуть діти. Зазвичай таємний добродій вже готує для них ласощі та кладе під подушку. Проте цьогоріч на нього чекають і дорослі. Адже думки про перемогу не залишають нас ні на день. 

День пам’яті святителя Миколи Чудотворця відзначають 6 грудня за старим стилем або 19 за новим. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

День Святого Миколая: коли святкують

День Святого Миколая у 2022 році святкуватимуть не 6 грудня за Григоріанським календарем, а за юліанським — 19 грудня, як раніше. Попри те, що Православна Церква України дозволила святкувати Різдво в Україні 25 грудня, рішення про зміну календаря не було ухвалене, пояснюють у ПЦУ.

Хто такий Святий Миколай?

Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай - жив в III-IV століттях. Одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. Він врятував жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном.

Традиції Дня Святого Миколая

Традиції дня Святого Миколая не обмежуються написанням листів та обміном подарунків. Багато сучасних новорічних і різдвяних звичаїв народилися завдяки святому Миколаю. 

Бутує легенда, що традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати в шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.

Оскільки в Україні розвішувати шкарпетки над каміном не звикли, Миколай кладе свій подарунок під подушку. 

Однак на заході України традиція дещо інша. Там ставили на підвіконня черевички, в яких потім і знаходили подарунки слухняні діти. Якщо ж малюк був вередливим та неслухняним, то він міг отримати різочку або вуглинку як символ покарання.

Що не можна робити на День Святого Миколая

  • Працювати по дому;
  • Заборонено прати, прибирати, прасувати;
  • Вʼязати та вишивати;
  • Не можна відмовляти у допомозі нужденним.

Прикмети Дня святого Миколая

  • Скільки на Миколая снігу, стільки буде трави на Миколая Весняного;
  • Якщо сніг випаде до 19 грудня, зима очікується морозна;
  • Холодний День святого Миколая віщує холодну зиму, а теплий – сонячну погоду.

Раніше Інформатор писав, у кого вірять жителі Дніпра перед Новим Роком. Також читайте, де у Дніпрі купити ялинку та скільки вона коштує

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.