Коли "внутрішній жлоб" переміг: що можна "прихопити" з собою з готелю

Коли "внутрішній жлоб" переміг: що можна "прихопити" з собою з готелю
Деякі речі з готелю можна забрати собі

Деякі гості готелів іноді хочуть взяти звідти “сувенір”. І зупиняє їх те, що вони не знають, що можна брати з собою, а що буде крадіжкою. Найчастіше туристи “привласнюють” рушники та халати. 

Також вони забирають з номерів постільну білизну, подушки, лампочки, батарейки з пультів, вішалки, навіть чохли для матраців та кришки унітазів. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради

Але першість утримують саме “мильно-рильні” принади та капці. При цьому маленьких незалежних готелів крадуть значно менше, ніж із закладів великих готельних мереж.

Покарання за крадіжку

Згідно з Кримінальним кодексом України, крадіжка – це таємне викрадення чужого майна. Тож викрадення майна готелю – це протиправне діяння.

Крадіжка є дрібною, якщо вартість майна не перевищує 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (268,4 гривні).  Якщо вартість більше, то настає кримінальна відповідальність. Покарання – штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (в санкції НМДГ становить 17 гривень, тож порушнику доведеться заплатити від 17 тисяч до 51 тисячі гривень). Або громадські роботи на строк від 80 до 240 годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Що можна взяти з готелю

Оскільки повністю викорінити крадіжку з готелів неможливо, їх власники й постояльці прийшли до негласного компромісу. Його принцип простий: дозволяється забрати той предмет, який не можна використати повторно. Це одноразові капці, шапочка для душу, бритва, зубна щітка та “мильно-пінна” продукція: одноразові розфасовані мила, шампуні чи гелі для душу. Також вважається нормальним, якщо постоялець візьме сувеніри чи канцтовари з логотипом готелю (сірники, ручка, блокнот, швейний набір, парасолька).

Зникнення речей, які не є одноразовими, вважається злодійством та карається законом.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Новомосковському районі чоловік підірвав банкомат. Він хотів вкрасти понад 1,7 мільйона гривень. Також читайте, що шахраї з Дніпропетровської області вкрали гроші в людей, які збирали донати на ЗСУ. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у Кривому Розі чоловік намагався вкрасти кабель на підприємстві і його вдарило струмом.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube