RU
Головна
Україна
22:02, 18 Вересня
Информатор UA

Интро

Наразі майже 60% громадян хотіли б мати власну зброю і вільно її носити. Такі результати отримали при опитуванні, яке зробило МВС при співпраці з Міністерством цифрової трансформації за допомогою застосунку "Дія". За день до початку російського вторгнення Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. Його нині доопрацьовують. Він передбачає володіння цивільними короткоствольною вогнепальною зброєю. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна. Як повідомив в інтерв'ю "Укрінформ" заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко, положення про Єдиний реєстр зброї було затверджене наказом МВС №2 від 10 січня 2022 року, зареєстрованим у Мін’юсті 26 січня 2022 року за № 90/37426. За його словами, ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї - від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення, що сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу. "Буде удосконалено дозвільно-реєстраційну діяльність, автоматизовано процеси формування, видачі та обліку дозвільних документів на зброю та створено відповідні електронні сервіси для громадян і суб’єктів господарювання. Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури", - зазначив Бондаренко. Він додав, що реєстр наразі перебуває в дослідній експлуатації, процедури і процеси, які автоматизує система, тестуються. Коли будемо вводити Реєстр уже в промислову експлуатацію, відповідно, ми отримаємо сертифікат про захищеність системи від несанкціонованого доступу - так званий атестат відповідності КСЗІ (комплексна система захисту інформації - ред.), який видає Держспецзв’язку. Коли реєстр зброї запустять в роботу За словами посадовця, до кінця жовтня буде запущено Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час. "Роботу у цьому напрямку МВС розпочало вже кілька років тому, і за власною ініціативою - в рамках галузевої програми інформатизації. Наразі ми перейшли вже до активної фази процесу реформування практичної сторони та законодавчого врегулювання цієї сфери і, відповідно, створення сучасної сервісної моделі контролю за обігом зброї в країні", - заявив заступник міністра. Результат опитування Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі привітали рятувальників з професійним святом. Також ми казали, що боєць 25-ої Січеславської бригади збив ворожий літак СУ-25. 

Легалізація зброї в Україні: коли запрацює реєстр та яким він буде

Читать на русском
Легалізація зброї в Україні: коли запрацює реєстр та яким він буде

Легалізація зброї

Наразі майже 60% громадян хотіли б мати власну зброю і вільно її носити. Такі результати отримали при опитуванні, яке зробило МВС при співпраці з Міністерством цифрової трансформації за допомогою застосунку "Дія". За день до початку російського вторгнення Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. Його нині доопрацьовують. Він передбачає володіння цивільними короткоствольною вогнепальною зброєю.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

Як повідомив в інтерв'ю "Укрінформ" заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко, положення про Єдиний реєстр зброї було затверджене наказом МВС №2 від 10 січня 2022 року, зареєстрованим у Мін’юсті 26 січня 2022 року за № 90/37426. За його словами, ця система буде документувати повний життєвий цикл зброї - від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення, що сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу.

"Буде удосконалено дозвільно-реєстраційну діяльність, автоматизовано процеси формування, видачі та обліку дозвільних документів на зброю та створено відповідні електронні сервіси для громадян і суб’єктів господарювання. Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури", - зазначив Бондаренко.

Він додав, що реєстр наразі перебуває в дослідній експлуатації, процедури і процеси, які автоматизує система, тестуються. Коли будемо вводити Реєстр уже в промислову експлуатацію, відповідно, ми отримаємо сертифікат про захищеність системи від несанкціонованого доступу - так званий атестат відповідності КСЗІ (комплексна система захисту інформації - ред.), який видає Держспецзв’язку.

Коли реєстр зброї запустять в роботу

За словами посадовця, до кінця жовтня буде запущено Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час.

"Роботу у цьому напрямку МВС розпочало вже кілька років тому, і за власною ініціативою - в рамках галузевої програми інформатизації. Наразі ми перейшли вже до активної фази процесу реформування практичної сторони та законодавчого врегулювання цієї сфери і, відповідно, створення сучасної сервісної моделі контролю за обігом зброї в країні", - заявив заступник міністра.

Результат опитування
Результат опитування

Раніше ми повідомляли, що у Дніпрі привітали рятувальників з професійним святом. Також ми казали, що боєць 25-ої Січеславської бригади збив ворожий літак СУ-25. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.