Можуть викликати рак печінки: у Дніпрі можуть бути небезпечні бразильські горіхи

Можуть викликати рак печінки: у Дніпрі можуть бути небезпечні бразильські горіхи
У Дніпрі можуть бути небезпечні бразильські горіхи

Дніпрян попереджають, що на полицях магазинів міста можуть бути небезпечні горіхи. Їх завезли з Бразилії. У продукті виявили перевищення максимально допустимої кількості рівнів афлатоксинів. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Звідки та куди прибули небезпечні горіхи:

  • Експортер із Бразилії: AMENDOPERES LTDA, Brazil;
  • Трейдер із Нідерландів: ROTTERDAM CUSTOMS SERVICES BV, Netherlands;
  • Одержувач в Україні: ТзОВ "КРІОЛІТ-Д", вул. Океанська, 4, м. Дніпро.

Держпродспоживслужба на Прикарпатті закликає операторів ринку негайно вилучити цю продукцію з продажу. Якщо ви побачили небезпечний продукт на полицях супермаркетів, будь ласка, зверніться до Держпродспоживслужби за телефоном: (068) 565-46-39.

Небезпека Афлатоксину

Сімейство афлатоксинів включає чотири основні представники:  В1, В2, G1, G2. Найбільш небезпечний та поширений - афлатоксин B1. Він є гепатотропною отрутою та уражає насамперед печінку.

У харчових продуктах афлатоксини утворюються при будь-якій температурі, навіть при промисловому зберіганні в холодильниках. Однак особливо активно — при 22−30 ˚С і вологості 85−90%. Проте визначити його наявність можна тільки з допомогою лабораторного обладнання.

При надходженні в організм, афлатоксини концентруються в печінці. Через добу їх залишається в організмі 20-30%. При гострому афлатоксикозі відзначаються некрози та жирова дегенерація печінки, порушення координації, парези, судоми, крововиливи, асцит, діарея, некрози нирок. При підгострому і хронічному афлатоксикозі розвивається цироз і первинний рак печінки. Гепатокарциноми виникають як при тривалому поступленні малих доз афлатоксинів, так і від прийому однократно великої дози.

Лікарі також розповідають, що афлатоксин В1 є найсильнішим із відомих хімічних канцерогенів. Встановлено його тератогенний (вплив на плід) та мутагенний (зміна клітин) вплив на організм.

В яких продуктах можна виявити Афлатоксини? 

  • в зернових;
  • бобових;
  • горіхах;
  • насінні соняшника;
  • зернах какао і кави;
  • хлібі та інших готових продуктах, які уражені плісенню;
  • в малих кількостях у молоці, м'ясі, яйцях. 

Зазначимо, що продуценти афлатоксинів зустрічаються всюди, але переважно в продуктах, які походять з тропічних країн.

Нагадаємо, що у Дніпрі призупинили виробництво батончиків Eat me. Також читайте, що у Дніпрі зафіксували перший випадок ботулізму. Писали ми й про те, що в Україну потрапило отруйне печиво. Продукт можуть продавати в Дніпропетровській області.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube