RU

На порятунок лічені хвилини: лікарка із Дніпра розповіла, що має бути в аптечці для пухнастиків

Читать на русском

Читать на русском
На порятунок лічені хвилини: лікарка із Дніпра розповіла, що має бути в аптечці для пухнастиків
Котяча аптечка VS собача

Котикам та песикам важливі щоденна увага та піклування. Вони, як і кожна людина, можуть захворіти чи потребувати негайної медичної допомоги. На такий випадок необхідно мати домашню аптечку. Так, навіть у тварин вона має бути. 

Інформатору стало цікаво, чим відрізняється аптечка муркотика від песика та він звернувся за допомогою до ветеринарної лікарки Катерина Твердохліб. За її словами, така коробочка має бути не тільки у домашніх тварин, а й тих, що гуляють. 

“Ніхто не скасовував алергічні реакції. Її збудником може бути туалетна вода, дезодорант, будь-який аерозоль, який може бути у вас в будинку. Також це може бути новий вид м'яса, який пухнастик ніколи не їв, тобто чужорідний білок. Квіти, які ви принесли додому та котик вирішив понюхати”, — розповіла ветеринарна лікарка. 

 

Всі ці предмети можуть бути небезпечними для вашого вихованця. Однак збирати домашню аптечку варто з ветеринарним лікарем. Він призначить препарати, виходячи із віку тварини та її потреб. Наприклад, у здорової, молодої тварини повинні бути:

  • протиалергічні препарати;
  • сорбенти;
  • перев’язувальні матеріали (бинти, ваточки);
  • дезінфектанти. 

“Якщо тварина має серцево-судинні захворювання, якщо у тварини є ниркова недостатність, якщо серйозні системні захворювання або це літня тварина, обов'язково складаючи аптечку, ви повинні поговорити зі своїм провідним лікарем і скласти з ним список препаратів, які, можливо, будуть необхідні”, — акцентувала Катерина Твердохліб. 

Чи є різниця між котячою аптечкою та собачою? 

Звісно, аптечка котика та песика має різницю. Знеболювальні, жарознижувальні препарати, які призначені собаці, можуть бути токсичні для кішок. Тому підбирати їх варто суто з лікарем.  

Чи можна нашкодити домашньою аптечкою улюбленцю?

Нашкодити котусику чи песику можна у тому випадку, якщо передозувати ліки чи дати препарат, який буде токсичний для одного з них. 

“Ми можемо викликати досить сильні зміни у нирках, або взагалі можна викликати зупинку серця, або зміни у шлунково-кишковому тракті”, — акцентувала лікарка. 

Коли домашня аптечка може знадобитися?

Найчастіше домашня аптечка необхідна при алергії або анафілактичному шоку. Щоб врятувати життя чотирилапому, необхідно вводити протиалергічні препарати чи протишокові якомога скоріше. Ви маєте приблизно пів години.

Перший симптом, який можна побачити – це почервоніння шкіри, горбики по шкірі, набряклість шкіри чи мордочки.

“Всі ми бачили в інтернеті смішні фотографії котиків, собачок, обкусаних бджілками. Це теж вид алергічної реакції, яка дуже швидка та швидко прогресує. Вона може викликати анафілактичний шок та набряк Квінке. Це величезні набряки, які виникають і можуть бути небезпечними, тому що вони можуть перекрити дихальні шляхи тварини”, — додала Катерина. 

А ось якщо ви вирішили пригостити котика чи собачку чимось смачненьким, і вона неодноразово це виблювала, ми можемо дати їй сорбенти або ферментативні препарати. Вони допоможуть підтримати підшлункову залогу. 

“Але якщо блювання повторюється, якщо це рясне блювання, яке протягом пів години повторюється кожні 5 хвилин — це може призвести до зневоднення. Тому нам необхідно якнайшвидше їхати до лікаря”, — роз'яснила ветеринарна лікарка. 

Використовуючи домашню аптечку, потрібно звертатися до лікаря?

Якщо симптоми алергічної реакції чи отруєння не проходять, вам необхідно звернутися до лікаря. Цей період залежить від симптоматики. Тобто, якщо ви бачите, що ввели протиалергічний препарат, а симптоми не минули — їдемо в лікарню. Також, якщо блювота у вихованця не припиняється — до лікаря. 

“Чим довше ви затягуватимете ось цей процес в надії на те, що аптечка допоможе і до візиту до ветлікаря — ви втрачаєте дорогоцінний час, який допоможе врятувати життя вашому вихованцю”, — підсумувала Катерина. 

Зазначимо, що аптечку необхідно оновлювати у міру терміну придатності препаратів. Тобто строк дії закінчився — викидаємо та купуємо новий. 

Інформатор звертається до читачів та просить вас не займатися самолікуванням тварин. Щоб не нашкодити муркотику чи песику, консультуйтеся та збирайте аптечку виключно з вашим ветеринарним лікарем. Також за допомогою ви можете звернутися до ветеринарного лікаря Катерини Твердохліб за телефоном: (068) 463-87-18 чи в Instagram.

Раніше ми писали, що лікарка із Дніпра розповіла, чим краще годувати хвостатих. Також читайте, що дівчина із Дніпра рятує безхатніх тварин. Інформатор писав, що у Дніпрі господарі шукають своїх улюбленців.

Відео: Владислав Степанов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.