Скажіть, хто з вас не чув про рослину маку або не бачив її на власні очі? Вона знайшла своє відображення у багатьох давньогрецьких легендах. З маку роблять кондитерські вироби та навіть застосовують у медицині. Окрім того, він дуже цінний своїми властивостями, оскільки містить до 50% високоякісної харчової олії та білкові речовини.
Попри свої корисні властивості у країнах Сходу мак вирощують для виготовлення різних нелегальних опіатів. Взагалі про походження маку існує давньогрецька легенда. У легенді розповідається, що підземному царстві Аїда жили два брати-близнюки — Бог сну Гіпнос та бог Смерті Танат. Крилатий бог Гіпнос увесь час літав над землею з маковими голівками в руках, а на голові в нього був вінок із червоних маків. Усі, кого торкався Гіпнос квіткою маку, поринали у солодкий сон, бо кожен мак навівав легкі сни. Навіть житло Гіпноса, царство сну, зображували засадженим квітками маку. Мати Гіпноса і Таната теж зображали в одязі, обвитому гірляндами маку.
Також багато із наших читачів можуть згадати науково-розважальну телевізійну програму “Руйнівники міфів”, які також не могли оминути тему з маками. Руйнівники перевіряли міф, чи дійсно, якщо поснідати булочками з маком, то допінг-контроль обов’язково покаже наявність опіатів у крові. І після вживання булочок з маком лабораторні тести дійсно показали наявність в організмі науковців опіатів.
В Україні рослину маку зображують на різних плакатах та малюнках, щоб вшанувати пам'ять жертв у Другій Світовій війні та у війні сьогодення. В українській культурі існує повір'я, що маки квітнуть там, де проливалася козацька кров. Червоний мак із давніх-давен є могутнім талісманом українського роду, адже означає красу, молодість та їхню скороминущість.
Ось така цікава ця рослина зі своєю історією та легендами, а наш фотограф Денис Чубченко підготував для вас фото макових полів, яке ми знайшли на виїзді з Дніпра у Краснопіллі. Як гарно вони виглядають під безкрайнім дніпровським небом, яке у майбутньому обов'язково стане мирним.Та пам'ятаємо про наших воїнів, які боронять українські міста.
Фото: Денис Чубченко