RU

«Обʼєми відходів збільшилися на 25-30%»: чому у Дніпрі на свята виникла проблема зі сміттям

Читать на русском

Читать на русском
«Обʼєми відходів збільшилися на 25-30%»: чому у Дніпрі на свята виникла проблема зі сміттям
У міськраді Дніпра перелічили проблеми, через які виникає сміттєвий колапс

Восени частина Дніпра зіткнулася з проблемою зі сміттям. Тоді у декількох районах міста баки подовгу стояли переповненими. Серед причин називали нестачу водіїв, борги за послугу та навіть «сезон кавунів». У листопаді ситуація покращилася, проте напередодні Нового року і одразу після нього по місту подекуди знов лежать купи непотребу, і стоїть жахливий сморід.

Директор департаменту екологічної політики міськради Олег Семенко зазначив, що через свята обʼєми сміття у Дніпрі зросли майже на третину. За його словами, через ракетні «прильоти» збільшилася й кількість негабаритного будівельного сміття. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на пресслужбу Дніпровської міськради.

«Починаючи з Різдва, перевізник сміття у місті працює у посиленому режимі, оскільки обʼєми відходів у цей період збільшилися. У середньому на 25-30%. У 2,5 раза збільшилися і обʼєми негабаритного сміття. Це повʼязано передусім із руйнуваннями через ворожі ракетні прильоти. Однак ми справляємося. Залишається проблема щодо браку кадрів. Кваліфіковані водії великотоннажних машин зараз потрібні для фронту. Нам потрібні не лише водії сміттєвозів, а й тракторів, бульдозерів. Водночас сміття вивозиться. Перша машина з бази виїжджає о 04:00, а остання заїжджає о 23:00», – зазначив Олег Семенко. 

Станом на 2 січня, лише у компанії «Екологія-Д» на маршрутах працювали 30 одиниць спецтехніки та 8 бригад, що зачищали великогабаритне сміття. Серед інших проблем, які сприяють накопиченню сміття, – борги. За словами Олега Семенка, 45% дніпрян не сплачують за послугу. Поскаржився він і на вандалів, які пошкоджують контейнери, і на те, що відходів у людей стало більше.

«Нині працюємо і над збільшенням норми накопичення сміття. Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення обʼєми відходів у місті зросли вдвічі. А норма накопичення сміття у місті залишається однією з найменших у країні — 2,01 кубічних метрів на рік», – розповів чиновник.

Сміття після Різдва стало більше на 25-30%
Сміття після Різдва стало більше на 25-30%
У компанії «Екологія-Д» на маршрутах працювали 30 одиниць спецтехніки
У компанії «Екологія-Д» на маршрутах працювали 30 одиниць спецтехніки

Раніше міський голова Дніпра Борис Філатов розповідав, коли місто позбудеться завалів сміття. Окрім того, у Дніпрі шукають водіїв сміттєвозів, слюсарів та вантажників. Розповідали ми й про те, що у Дніпрі штрафують підприємців, які не прибирають сніг, опале листя та сміття.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.