Нерідко до населення потрапляють старі або зношені купюри. Якщо це долари, євро, франки, фунти стерлінгів, єни або інша поширена валюта, то їх можна обміняти на нові банкноти у банках чи небанківських обмінниках. Іноземні купюри є діючими (якщо у країні радикально не змінювалася валюта), але при їхньому обміні трапляються проблеми.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Гроші.
Банки та обмінники не завжди готові приймати купюри старого зразка. Складнощі також можуть виникнути при обміні старих чи пошкоджених купюр на гривні. Причина у тому, що фінустанови потім продають цю валюту населенню та фірмам. Не кожен захоче взяти затерту банкноту чи ту, в якої відрізано кінчик.
При цьому їх за оплату можна обміняти на нові аналогічні купюри (процедура інкасо). Коштує це 10%-50% від номіналу валюти.
В НБУ радять звертатися до банків з найнижчими комісіями:
У “Кредобанк” доведеться відкрити рахунок, щоб здійснити цю операцію, тобто стати клієнтом банку. Донедавна старі долари приймали термінали “ПриватБанку”, але зараз ця функція не діє.
Проблемна інвалюта поділяється на дві категорії:
У Нацбанку України наголосили, що банки та обмінники зобов’язані приймати банкноти іноземної валюти без зношення. Але є незначне зношення, з яким банкноти можуть прийняти. Його ознаки наступні:
Банкноти, які мають ознаки сильного зношення або суттєвіші пошкодження, банки можуть прийняти в рамках операції інкасо. Операції інкасо стосуються банкнот, які:
Нагадаємо, раніше ми писали, коли "ПриватБанк" автоматично спише заборгованість по кредитах. Також читайте про блокування рахунків боржників у банках. Окрім того, Інформатор повідомляв, чому банки та обмінники відмовляються приймати зношені купюри.