RU

Підхід має бути справедливим: за якими критеріями в Україні бронюватимуть від мобілізації

Читать на русском

Читать на русском
Підхід має бути справедливим: за якими критеріями в Україні бронюватимуть від мобілізації
В Україні визначили критерії, за якими будуть бронювати від мобілізації

В Україні змінять підходи до бронювання працівників від мобілізації. Наразі над цим працює Кабінет Міністрів України. Так, вирішальними критеріями для отримання броні мають стати: середня зарплатня та кількість сплачених робітником податків. Братимуть до уваги й вплив підприємства на економіку. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна

“Підхід до надання броні співробітникам тих чи інших підприємств має бути справедливим. Наразі таку бронь мають близько 700 тисяч українських чоловіків. Середня зарплата, рівень сплати податків як людиною, так і компанією, вплив підприємства чи галузі на економіку – це рамка майбутньої системи бронювання, над якою ми працюємо”, – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Якщо зараз пріоритет при бронюванні зберігають стратегічні для економіки підприємства, то згодом додаткові можливості можуть отримати підприємства, які активно наповнюють державний бюджет. Наприклад, якщо вони мають податкове навантаження вище середньої галузі. За словами Шмигаля, такого офіційного показника немає, але податкова його надає. 

Він додав, що зміни у бронюванні необхідні, оскільки держава покладається виключно на власні надходження для утримання армії. Так, на одного воїна приходиться близько восьми працюючих людей, які його утримують. 

“Восьмеро працюючих людей мають забезпечувати одну людину, яка захищає, ризикує своїм життям на фронті. Якщо співвідношення менше, тоді ефективність втрачається. Це значить, що ми не будемо мати спроможності забезпечити наші сили безпеки й оборони”, – резюмував прем'єр.

Нагадаємо, що хочуть виключити із законопроєкту про посилення мобілізації. Писали ми й про те, що у Міноборони розповіли, коли запрацює електронний кабінет призовника, та почнуть вручати е-повістки. Також читайте, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт про демобілізацію строковиків

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.