З початком повномасштабного вторгнення рф українці об’єдналися та всіляко намагаються допомогти нашим воїнам перемогти ворога. Для цього створили навіть роботизовану платформу, яка не тільки може підвезти бойові комплекти чи їжу на “нуль”, а й вивезти поранених. Найважливіше, що при цьому інші бійці не ризикують своїм життям.
Інформатор запросили протестувати цю машину та показали, як нею можна керувати. За словами інструктора з вогневої підготовки 108 ТрО з позивним “Балу”, машину розробляли з урахуванням того, що потрібно на фронті, а також сучасних технологій.
"Мета створення даної роботизованої платформи якраз і є транспортно-експедиційні завдання. Тобто підвезення на бойові позиції БК, їжі, води, вивезення звідти поранених бійців. Вантажопідйомність цієї машини близько 300, нормальною дорогою можна і 400, кілограмів. Час її дії досить довгий, він годинами вимірюється. Прохідність у неї досить немаленька. Вона призначена для руху практично будь-якими дорогами”, — розповів “Балу”.
Під час випробування машина пройшла як пісок, так і різні види бруду. Хоча він й намотується на колеса, втім руху зовсім не заважає. Таким чином бійцям не доведеться тягти побратимів на плечах, це буде робити така роботизована машина. А це надважливо, адже при пораненні кожна хвилина на рахунку.
“Так, вона не є якоюсь маленькою машинкою, вона досить помітна і візуально противнику з дрона вона помітна. І ми розуміємо, що рано чи пізно такі машини на фронті можуть бути втрачені. Люди можуть 2-3 кілометри проходити за 8 годин. Це дуже складно. А так ми не ризикуємо життям людей і посилаємо ось таку залізяку за фактом. Чи може вона пропасти, загинути? Може. Ну туди їй і дорога, це лише залізяка”, — акцентував військовий.
Перш ніж почати керувати машиною, людина проходить навчання. Воно триває близько тижня. Після — воїн заздалегідь готує операцію та складає маршрут. У ньому враховується: де можна “пройти”, де міни, де активні дрони, погодні умови та інше. Сама людина знаходиться на безпечній відстані.
“Просто потрібно ввести цю науку в розряд навичок. Щоб я це робив не замислюючись. На це потрібен невеликий час. Тиждень — і людина може вже ним керувати. Це можна зробити на місці (пройти навчання — ред.), у частині”, — поділився військовий.
Важливо, що така машина може пересуватися між першою лінією оборони та зоною евакуації весь світовий день. Ба більше, її можна використовувати навіть у нічний час. Адже, за правильного користування, вона зовсім не помітна для тепловізора.
“На батальйон, як мінімум, я вважаю, таких три машини має бути. Тобто на бригаду. як мінімум, штук 10 має бути. Тому що якщо одна зламалася, потрібно її натомість. Ми розуміємо, що будь-яка бойова техніка ламається”, — зазначив військовий на прізвисько “Балу”.
Відпускна вартість цієї машини — приблизно 1 мільйон гривень. Допомогти у її створенні може кожен з нас. Реквізити для донату дивіться нижче.
Нагадаємо, що Захисниця із Дніпра розповіла про військовий шлях та вагітність під час служби. Також читайте, що військовий із Дніпра розповів про запеклі бої у Лимані, Бахмуті та Рубіжному. Писали ми й про те, що у Дніпрі 26-річний нацгвардієць із Маріуполя розповів про життя в облозі.
Відео: Андрій Шушпан
Фото: Денис Чубченко