Трамвай, піаніно, світлофор та холодильник: The Maneken продемонстрував, як звучить Дніпро

Трамвай, піаніно, світлофор та холодильник: The Maneken продемонстрував, як звучить Дніпро
Композитор Євген Філатов показав процес пошуку звуку Дніпра

Кожне місто відрізняє від інших своя палітра звуку. Навіть сигнал світлофора чи метро будь-де має свою мелодію. Відомий композитор Євген The Maneken Філатов продемонстрував, як звучить Дніпро та процес створення його мелодії. 

Про це пише Інформатор з посиланням на відео “УкрЮтубПроєкт”. Звук Дніпра складається з понад 7 поєднань різних елементів. Насправді дуже цікаво почути, як певні візитівки міста компонуються в одну мелодію. 

“Дніпро мені нагадує мій рідний Донецьк. Ті ж самі широкі проспекти, вулиці, багато людей. Дніпро взагалі класний, крутий мегаполіс. Якщо ви ніколи не були — раджу”, — каже Євген Філатов. 

 

Почали створювати мелодію Дніпра зі звуку незвичного та старого трамвая №1. Прокотитися в відкритому вагоні можна лише в теплу погоду. До нього додали наймузичніший за всі міста світлофор, який звучить по-своєму. Не оминув композитор й наш метрополітен, до речі його мають всього декілька міст України. 

“Перше, що відразу помічаєш — те, що тут зовсім немає реклами. А ще є одна особливість — тут зовсім небагато людей. Мені особисто — це до вподоби. Взагалі у метро багато звуків, але щоб записати щось оригінальне, цікаве — я поїхав у ДЕПО”, — каже композитор. 

А тепер пригадайте, як вмикається комп’ютер на Windows. Цей звук ви не раз чули в метро. Та навіть тут наше місто має свою мелодію, яка не схожа на будь-який інший мотив. Що ще особисто у вас пов’язано з таким мегаполісом? Напевне, холодильник “Дніпро” та пилосос “Ракета”? Звуки цих речей записав The Maneken в музеї “Машина часу” та додав до них звук пожежної машини, як бекграунд ефект. 

“Особисто у мене (холодильник “Дніпро” - ред. ) асоціюється з дитинством. Ось цей звук начебто у бабусі на кухні. Це символ, це пам’ять. Так звучить Дніпро - як холодильник”, — акцентує талановитий геній. 

Ви навіть не уявляєте, яка кількість людей була залучена у цей магічний процес. Адже Дніпро пов’язане ще й з металургійним заводом “Інтерпайп”, й з вуличним піаніно. До речі, наше місто є лідером за кількістю вуличних інструментів. А ще тут створюють неймовірні, заворожуючі кінетичні скульптури. А ось насолодитися творчістю та поезією можна у Мистецькому провулку, який відкрили під час повномасштабного вторгнення. Мелодія Дніпра поєднує в собі й гончарство. Так-так, ви тільки уявіть, що у нас в місті виготовляють барабани з глини. Барабани, Карл. До цього звуку додали трохи електронної синтезованої музики, яку створюють музиканти дніпровського лейблу. 

Ви вже порахували скільки звуків записали та поєднали в один трек, який нагадує Дніпро? Як же це все звучить — слухайте.

Telegram oembed: https://t.me/informator_video/918

Над створенням звуку Дніпра працювали:

  • Леся Логашова - гід по Дніпру;
  • Максим Босик - машиніст, “голос” метро;
  • Михайло Прудніков - засновник музею “Машина часу”;
  • Олександр Нємцев - піаніст;
  • Валерій Кузнєцов - співзасновник Smith & Winken;
  • Олександр Чікуров - засновник Smith & Winken;
  • Олександр Шакіров - поет, митець;
  • Сергій Горбань - гончар, власник майстерні;
  • Ілля Парамонов - музикант;
  • Ігор Малиновський - музикант;
  • Євген Гончаров - співзасновник музичного лейблу Dnipropop.

Нагадаємо, що блогер Євген Синельников зняв випуск “Крафтових мандрів” у Дніпрі. Також читайте, що Кацурін та “касатік” Птушкін завітали до Дніпра, аби посмакувати їжу міста. Писали ми й про те, що художниця з Харкова присвятила Дніпру арт у Музейному провулку.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube