У Дніпрі з’явився дивовижний Мистецький провулок. Його офіційно відкрили на день міста, 10 вересня. Над його створенням працювали талановиті художники. Одна з них — Ніна Костюшко з Харкова. Вона переїхала до Дніпра через тиждень після повномасштабного вторгнення.
Як розповіла майстриня Інформатору, кількість мурахоїдів на вулицях міста її дуже вразила. Тому свій арт у Мистецькому провулку вона вирішила присвятити саме їм.
“Ще тут є жаби на моєму малюнку. У Дніпрі є цілих дві будівлі прикрашені жабами. Як для жаб, це досить багато, я вважаю, бо здебільшого це леви, чи щось таке. Ще тут можна побачити піраміди й власне Вавілонську вежу, яка своєю архітектурою нагадує мені архітектури Дніпра. Тут дуже багато таких будівель ось “вавілоноподібних”, “зикуратоподібних”. В мене є Монастирський острів. Можна побачити міст і залізничний міст у вигляді хвоста. Чи хвосту у вигляді моста”, — поділилася Ніна.
Окрім цього, у жінки проходить ще одна виставка, на сьомому поверсі в Музеї українського живопису, в галереї “Сьоме небо”. Вона називається “Включене спостереження”.
“Це власне термін антропологічний. Він означає, коли дослідник живе у племені якомусь і водночас є частиною племені, і дослідником. Ось це власне те, що я роблю, мабуть, зі своєю психікою. За допомогою картин я її досліджую. Кожна з картин зображує важкий емоційний стан, якесь переживання. І ось таким чином я намагалась подолати, зрозуміти, вивчити себе і ці емоційні стани”, — розповіла художниця.
На виставці представлено 9 картин. Вона їх малювала протягом 3-х років. Проте одна з них була домальована за тиждень до відкриття експозиції — “Звук”. Він зображує емоційний стан, який відчуває Ніна від повномасштабної війни.
“Це нова картина закінчена можна сказати тиждень тому, саме до цієї виставки. Так, мені потрібно було намалювати щось про події, які саме зараз зі мною відбуваються. Може не так прям, як на картині. Ось ви сказали, це про сховатися, нічого не чути й не бачити. Але ж вона закриває тільки вуха. Я не те щоб зовсім відсторонююсь від подій. Не те щоб зовсім хочу від них відгородитися. Це, мабуть, про те, що мене дуже лякають саме звуки, саме гучність. Бо, якщо подумати я зараз у безпечному місці. Але все рівно, коли я чую вибух, мені прям важко становиться це переживати. Це дуже лякає”, — акцентувала Nina Ezhik.
Вона додала, що птахи зверху дійсно нагадують бомби чи палаючі літаки. А ось птахи знизу — це про те, як жінка відчуває смерть навкруги.
“А сиджу я, ось ця споруда усіх дивує, я розумію, що вона дуже дивна вийшла. Це мій таємний скарб. У дірочки якої просвічує щось золоте, щось таємниче, щось що я не можу прям сформулювати, що в мене є, але я впевнена що воно в мені є. Те що допомагає триматися, те що продукує творчість, звідки все в мені береться”, — поділилася майстриня.
Біля кожної з картин висить текстова ілюстрація — верлібр. Це вірш, який не має рими.
“Може це те, що мені не вистачило сказати за допомогою зображення. Ось пуста кімната виникла прям паралельно, прям паралельно слова і картина. Деякі я потім писала вже, деякі просто бачила, що в мене є текст і він підходить до якоїсь картини”, — розповіла жінка.
Та і це ще не все. Ще одна незвична виставка триває в кав’ярні “Гвоздь”.
“Тут представлена моя світла частина. Я так і назвала цю виставку “Світла частини Nina Ezhik”. Це ілюстративні роботи дуже різних років. Здебільшого доволі старі. Ну як старі, майже 10 років найстарішим. Я працюю ілюстратором власне і ось такі добрі дитячі роботи теж вмію і малюю. не можу це від себе відділити”, — додала Nina Ezhik.
Поспілкуватися з художницею можна у суботу, 8 жовтня, на “арт-наступі” в Мистецькому провулку близько 15:30. Виставка “Включене спостереження” триватиме до 16 жовтня включно. Завітати можуть усі охочі.
Раніше ми писали, що у Дніпрі пройшла фотовиставка “Чотирилапі друзі хоробрих”. Також читайте, що у Дніпрі пройшла виставка «Уламки росії».
Фото та відео: Дмитро Федоров