Реконструкція льодового палацу “Метеор” у Дніпрі вже тривалий час знаходиться у повітрі. Його тричі намагалися реконструювати. Останній договір суд визнав недійсним. У травні 2024 року в мережі почали ширитися фотографії, в якому стані знаходиться споруда, де колись готували Олімпійських чемпіонів.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на директора технічного музею "Машини Часу" Михайла Пруднікова.
Наприклад, саме в палаці "Метеор" олімпійська чемпіонка з фігурного катання з Дніпра Оксана Баюл розпочинала свій шлях. Окрім тренувань, палац використовувався для масових заходів. В основній залі організовували та проводили концерти, де могли збиратися тисячі людей.
За словами Пруднікова, будівлю вже почали грабувати мародери. Майже всі залізні та деталі з кольорового металу зняті, залишилися лише дрібниці.
“Наразі знімають білий мармур, можливо скоро почнуть знімати зовнішнє облицьовування. Вхід вільний, у найближчій дірці паркану. А ну так, паркан вже вкрали”, — написав Прудніков.
В середині льодового палацу побував блогер з історії міста Олександр Волок. Кадри своєї подорожі він опублікував на сторінці в Facebook. У відео можна побачити, що палац та трибуни знаходяться в занедбаному стані. Будівля, де колись вирувало життя поколінь, стала покинутою й розваленою.
Палац відкрили ще за часів СРСР у 1980 році. Всередині будівлі знаходилися дві льодові арени, стрілковий тир, спеціалізовані зали. Демонстраційна зала вміщувала від 5500 до 6500 тисяч глядачів. На другому поверсі знаходився зал з хореографії, а також зал для занять з художньої гімнастики.
У 2013 році Кабмін затвердив перелік об’єктів будівництва спортивних споруд до “Євробаскету-2015”. До списку потрапив й льодовий палац “Метеор”. Тоді реконструкцію планували закінчити у 2014 році.
Через війну на Сході України Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) відмовилася від проведення у Дніпрі “Євробаскету-2015”. Тому на початку 2014 року роботи на “Метеорі”, як і на інших баскетбольних об'єктах, припинилися.
У 2016 році у “Метеора” з'явився ще один шанс. Дніпро вийшов у фінал національного відбору столиці "Євробачення" – 2017 і саме “Метеор” міг стати великою музичною сценою. Але не склалося. Тоді старту ремонтних робіт завадила судова тяганина щодо повернення льодового палацу підприємству, якому воно належало. У квітні 2018 року палац спорту повернули на баланс з "Південмашу", однак завод виступив з ініціативою повернути його в комунальну власність.
У 2020 році Дніпропетровська обласна рада стала ініціатором проєкту з реконструкції. У липні 2021 року комплекс “Метеор” планували втретє реконструювати. Тоді вже департамент капітального будівництва ДніпроОДА (нині ДніпроОВА) оголосив тендер. 11 листопада торги закінчилися, а у грудні 2021 року стартували демонтажні підготовчі роботи.
Однак Дніпропетровська обласна прокуратура оскаржила рішення у судовому порядку. Прокурори встановили, що в листопаді 2021 року між Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації та ТОВ було укладено договір на суму понад 1,3 млрд грн.
Підрядник взяв на себе зобов’язання до кінця 2023 року здійснити реконструкцію, отримавши аванс у 28 мільйонів гривень на купівлю будматеріалів. Однак, посилаючись на введення у державі воєнного стану, умови договору не були виконані. Після розгляду справи у суді підрядник повернув аванс та розірвав договір. Таким чином реконструкцію палацу не завершили.
Нагадаємо, що фонд UNTIED24 разом з фіналістками “Євробачення” зібрав 10 мільйонів гривень на відбудову зруйнованої росіянами школи у Криворізькому районі. Ще повідомляли про те, що у Дніпрі урбаністи показали, як може виглядати проспект Науки з велодоріжками та пішохідними зонами. Також Інформатор писав, де у Дніпрі на проспекті Науки можуть звести 13-поверхівку.