В Дніпрі гурт “Жадан і Собаки” виступив перед військовими у реабілітаційному центрі RECOVERY

В Дніпрі гурт “Жадан і Собаки” виступив перед військовими у реабілітаційному центрі RECOVERY
Допомагаємо і перемагаємо

Музиканти продовжують своє турне містами України. В Дніпрі для виступу вони обрали особливе місце – реабілітаційний центр RECOVERY. Лідер гурту Сергій Жадан зізнається, що для нього велика честь – підтримувати в такий спосіб бійців. Адже війна не закінчилась. Окрім того, це нагадує про те, що будь-які проблеми – дрібниці у порівнянні з пораненнями людей, які пройшли через пекло війни. 

Гурт виконав хіти, які за роки свого існування стали відомі не тільки прихильникам колективу, а й пересічним громадянам – “4 роки без кобзона”, “Країна”, “Метро”. Кожна з них іронічна, викривальна та у свій спосіб зізнається в любові Батьківщині. А ще не можна не відзначити актуальність пісень – про маленьких харків’ян, що переховуються в метро та підвалах; про засилля українського культурного простору російським низькоякісним шансоном; про любов до своєї країни попри зневіру в людей і економічні негаразди.

“Підтримуйте ЗСУ, підтримуйте наших військових. Війна зовсім не закінчилася, війна триває, вона триває щодня і щодня. На превеликий жаль вона забирає життя та здоров’я наших військових”, – нагадує Сергій Жадан. 

Що відомо про реабілітаційний центр RECOVERY

Інноваційний Проєкт RECOVERY заснували та втілюють в життя Віктор та Олена Пінчуки. Загалом вони вже створили  6 центрів, де бійці проходять комплексну реабілітацію за найновішими технологіями. До кінця року планують відкрити 12 таких центрів по всій Україні 

У більшості військових це вже не перший шпиталь. 

Командир взводу з позивним  “Овод” отримав поранення під Кремінною. Снаряд порвав йому м’язи та вразив нервові закінчення. За словами військового, уламок дістали, м’язи зшили, але нерви треба ще відновляти. Чоловік орієнтується на те, чи може продовжувати участь в бойових діях. Кажучи про свій стан, відзначає: стріляти можу, а от гранату – навряд чи. 

Під час перебування в RECOVERY Овод звернув увагу на мультидисциплінарний підхід персоналу до його лікування. В команді працює психолог, боєць отримав і фізичну, і апаратну реабілітацію. Результат відчутний. 

Побратим Овода – Денис – наступив на міну. Він також отримує лікування в RECOVERY і нині готується до протезування. Хлопець ще встане на ноги. Планує повернутись до свого підрозділу. 

“Спочатку я лікувався в травматологічному відділені там був ряд операцій, відновлення. Потім направили мене сюди для допротезної підготовки. Зараз я готуюсь як фізично, так і морально, що в майбутньому маю стати на протез”

За словами фізичної терапевтки Дар’ї Крапіви, центр почав приймати пацієнтів три роки тому. Більшість травм, які доводиться наразі лікувати, – це мінно-вибухові та ампутації. Приймають і цивільних. Лікують і інсульт, і черепно-мозкові травми, і складні переломи. 

Також Дар’я прокоментувала і залучення мультидисциплінарного підходу. В команді, яка працює з пацієнтом, є лікар ФРМ, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, логопед, соціальний працівник – і всі вони вирішують одну проблему, яка стосується пацієнта. 

Раніше ми писали про те, що Кабмін дозволив військовослужбовцям звільнятись в запас за станом здоров'я. Також читайте про те, що військові можуть проходити ВЛК на базі цивільних лікарень. Пояснювали і те, як військовослужбовцям виїхати за кордон, щоб побачитись з родиною. 

Гурт "Жадан і Собаки" завітали до центру RECOVERY
Гурт "Жадан і Собаки" завітали до центру RECOVERY
Пацієнти почули драйвові пісні, не позбавлені сенсу
Пацієнти почули драйвові пісні, не позбавлені сенсу
Кожен підтримує ЗСУ в свій спосіб
Кожен підтримує ЗСУ в свій спосіб
Тут відновлюють військові
Тут відновлюють військові
Багато мінно-вибухових травм
Багато мінно-вибухових травм
Допомагаємо і перемагаємо!
Допомагаємо і перемагаємо!

Платон Бережний

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube