В Дніпрі в дитячих центрах відкриваються філіали “Ліцею сучасної освіти”: як туди потрапити і для чого це потрібно

В Дніпрі в дитячих центрах відкриваються філіали “Ліцею сучасної освіти”: як туди потрапити і для чого це потрібно
Заклади освіти Дніпра об’єднуються для дітей

Війна кидає багато викликів освітянам, і перш за все це дистанційний формат навчання. Дітям бракує спілкування і навичок працювати в колективі. “Ліцей сучасної освіти” не тільки шукає можливість для офлайн-навчання, а й об’єднується з дитячими центрами, які відвідує малеча. Нетиповими дитячими центрами – ЕКО КЛУБОМ ЮМІ та центром “МаМі”. 

Керівниці та працівниці закладів відвідали етер на радіостанції Інформатор FM і поговорили про нетиповість дитячих центрів і ліцея та освіту під час війни. 

“Ліцей сучасної освіти”

Директорка Аліна Кирпале розповіла, що для очного навчання дітей шукали бомбосховище четвертого рівня (захист від атомного вибуху). Для цього навіть змінили адресу. На її думку, дистанційне навчання можливе тільки якщо це заняття з репетитором. Думка батьків неоднозначна: хтось підтримує домашню освіту, хтось ні. Виникає багато суперечок, яких не має бути під час війни. 

“Вік до 12 років – це той період, коли триває соціалізація. Через онлайн навчання соціалізації немає. Тобто діти не вміють спілкуватись, домовлятись, вирішувати конфлікти. Тому, що ми отримаємо через 10 років після такої “дистанційки”? А вона у нас по факту вже три роки: спочатку COVID-19, потім війна, і вона ще не закінчилась”. 

Спілкування важливе не тільки для якості освіти
Спілкування важливе не тільки для якості освіти

Великою перепоною в організації освітнього процесу є бюрократія. Аліна пояснила відмінність між приватною і звичайною школою. Полягає вона в сплаті податків і зборів. Окрім того, державні органи не завжди поспішають вирішувати якісь проблеми або дати необхідні підписи.

ЕКО КЛУБ ЮМІ

Основна діяльність ЕКО КЛУБА ЮМІ – екологічно вирощувати дітей від 1 до 10 років. Раніше обмеження було до 6 років. Але адміністрація закладу відкрила філіал “Ліцею сучасної освіти” на базі ЕКО КЛУБА , і тепер зможе допомагати і діткам старшого віку. Про це розповіла засновниця центру Юлія Коваль. Вона зізнається – педагоги беруть величезну відповідальність за малечу, адже вчать їх ходити, говорити, комунікувати, їсти, пити, писати. І робити це з нормами прийнятної в суспільстві поведінки. “Екологічним спілкуванням” назвала Юлія спосіб комунікувати без кулаків. А різні вікові групи допомагають брати на себе відповідальність і вчитись розмовляти з дітьми молодшого і старшого віку. 

“Ті, кому три роки, мають змогу і бажання допомагати тим, кому один рік. І коли вони підростають, кажуть: “О, дивись, наша Даринка йде. Вона навчилась ходити. Це я її водив за ручку”. І вони з такою гордістю це кажуть”, – поділилась засновниця ЕКО КЛУБА ЮМІ. 

Дітей з малого віку привчають до взаємоповаги
Дітей з малого віку привчають до взаємоповаги

На її думку, це сприяє тому, що в майбутньому діти поважатимуть своїх вчителів, батьків, оточуючих дівчат.  А назва “ЮМІ”, виявляється, утворена від англійських You та Me. 

Дитячий центр “МаМі”

Детальніше про нього розповіла вчителька початкових класів та викладачка з підготовки до школи Анна Бичко. За її словами, це не просто приватний садочок, а центр дозвілля та підготовки дитини до школи. Тут пропонують різні заняття, які допомагають малим відвідувачам розвиватись та соціалізуватись. Є адаптаційна програма. 

“В нас є дуже багато напрямків, які стосуються не тільки садочка. В нас є і шахи, і дошкільна підготовка. Ми вирішили за участі “Ліцею сучасної освіти” продовжувати розширювати свої можливості і будемо філіалом цього прекрасного ліцею”.

Об’єдналися

Аліна Кирпале розповіла, що відкрила Ліцей у 2021 році. Тоді в гаманці жінка мала 6 тисяч грн. Це був ризикований крок, але їй вдалося. Коли почалася війна, засновниця відчувала, що буде великий наплив дітей, адже батькам потрібно працювати. Вона вирішила запропонувати різним дитячим садкам об’єднати зусилля. Їздила особисто до кожного – а всього було 67 садочків. Ніхто не відгукнувся на пропозицію. 

Згодом відповіла Юлія, засновниця ЕКО КЛУБА ЮМІ. Вона давно хотіла знайти приміщення для школи, адже дітки молодшого віку в ЕКО КЛУБІ підростали, але не хотіли розлучатися з улюбленими виховательками. Окрім того, в місто прибувало багато переселенців. Жінка розуміла – у дітей тут немає друзів, а їм хочеться спілкування, потрібна адаптація на новому місці. Про відкриття школи заговорив чоловік Юлії – він лежав з пораненням після фронту в лікарні. Знаючи бажання жінки, він попросив її не відкладати рішення і якомога скоріше відкрити школу. Тоді Юлія подумала, що це слугуватиме певною мотивацією для чоловіка. Вона зв’язалася з Аліною, і в них вийшло. 8 квітня школа відкрилася офіційно. Триває набір бажаючих навчатись там. 

Небанальне навчання
Небанальне навчання

Як доєднатись школярам і вчителям?

Наразі закладу потрібні вчителі української, англійської, німецької, польської мов, математики, вчителі початкових класів, вихователі в групу продовженого дня. Якщо з початку планувались по одному 1 і 10 класу, то тепер готуються до відкриття двох 1 і 10 класів. Одна з “кадрових” проблем: нинішні вчителі хочуть великі гроші за дистанційний формат навчання. 

Батькам дітей, які хочуть навчатись в Ліцеї, документи треба подати до 31 травня, бо кількість місць обмежена, тому чим раніше батьки подадуть заяву, тим краще. В ЕКОКЛУБ ЮМІ приймають вже зараз для того, щоб підписати договір і зарахувати в ліцей до 1 червня. Всього є 2 перших класи по 10 діток. Учні залишаються в закладі з 8:00 до 18:00, але отримують повний пакет: і шахи, і психологічні заняття, і додаткова англійська, і творчі, і музичні заняття, і акторська майстерність. І звичайно, якісне харчування. В “МаМі” чекають на діток, хто хоче навчатись в 1-4 класах. 

Контакти:

  • вулиця Жуковського, 6А, “Ліцей сучасної освіти”, 096-376-20-70
  • Запорізьке шосе, 38, ЕКОКЛУБ ЮМІ, 098-998-40-01
  • вулиця Моніторна, 5к, “MaMi”, 067-588-25-98

Раніше ми повідомляли про те, на яких сходинках опинилися ВНЗ Дніпра в загальному рейтингу вищих навчальних закладів України. Також читайте про лідерів та аутсайдерів серед предметів, які представлені в Національному мультипредметному тесті. Повідомляли і про наміри МОН перевести українські школи на 12-річну систему навчання

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube