RU

В Україні можуть почати позбавляти людей громадянства: Зеленський ініціював відповідний законопроєкт

Читать на русском

Читать на русском
В Україні можуть почати позбавляти людей громадянства: Зеленський ініціював відповідний законопроєкт
В Україні пропонують позбавляти громадянства: в яких випадках

22 січня на сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт щодо подвійного громадянства. Його раніше ініціював Президент України Володимир Зеленський. Суть нового законопроєкту Президент розкрив у своєму відеозверненні в День Соборності України 22 січня. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

 

Документ за № 10425 "Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України" вже доступний для перегляду на сайті Верховної Ради. Зазначено, що законопроєкт Президент визначив як невідкладний. Тому його мають розглянути в сесійній залі найближчим часом. 

Що пропонується змінити в новому законопроєкті? 

У законопроєкті № 10425 з’явився пункт про втрату громадянства України. Якщо документ приймуть у двох читаннях, то українське громадянство можна втратити після добровільного отримання паспорта країни-агресорки чи держави-окупанта. Тобто усі випадки, коли людина добровільно звернулася із заявою для набуття російського паспорта. В законопроєкті лише виключення стосуються людей, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. 

Участь у війни на боці росії також вважатиметься підставою для втрати громадянства. Крім цього, українці, які були засуджені за вчинення злочинів проти національної безпеки або терористичного акту, також можуть втратити український паспорт. 

Що не вважатиметься добровільним прийняттям іншого громадянства?

  • одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави чи держав;
  • набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів унаслідок усиновлення її іноземцями;
  • автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;
  • автоматичне набуття громадянином України який, досяг повноліття іншого громадянства;

Що вважатиметься примусовим позбавлення громадянства України:

  • якщо повнолітній громадянин України, маючи паспорт іноземної держави, створюватиме загрозу її національної безпеки та інтересам;
  • отримання людиною Українського громадянства, внаслідок подання неправдивих відомостей, підроблених документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого стосовно особи не могло бути прийнято рішення про прийняття до громадянства України; 
  • невиконання зобов'язання про складання іспитів з основ Конституції України, Історії України та на рівень володіння державною мовою;
  • встановлення факту проходження особою військової служби за контрактом у державі-агресорі чи державі-окупанті.

Проте у документі вказано, що позбавлення громадянства не відбудеться, якщо внаслідок цього українець стане особою без громадянства. Що стосується дати припинення громадянства тієї чи іншої особи, то нею визначена дата видання відповідного указу Президента України.

Множинне громадянство в Україні

Президент Володимир Зеленський заявив, що множинне громадянство дасть змогу мати український паспорт всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Виключення стосуються лише громадян країни-агресорки, таким чином громадянин росії не зможе одночасно мати український та російський паспорти. 

Що ще пропонується змінити в законопроєкт про множинне громадянство:

  • визначити держави, громадяни (піддані) яких набувають громадянство України за спрощеною процедурою;
  • визначити категорію людей, які для набуття українського громадянства мають припинити іноземне громадянство;
  • запровадити декларацію про визнання себе громадянином України;
  • актуалізувати категорію людей, які не можуть набути українського громадянства;
  • переглянути підстави для втрати громадянства України.

Україна у 2013 році стала учасником Конвенції ООН по скорочення безгромадянства. За даними ООН, станом на серпень 2021 року до Конвенції приєдналися 77 держав. 

Нагадаємо, що Україна на 50 років планує заборонити транспортне сполучення з росією. Крім цього, Інформатор проводив своє соціологічне опитування серед дніпрян, скільки грошей їм треба на місяць для нормального життя. Писали ми й про те, що з 1 січня в Україні за права доведеться платити в рази більше.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.