RU

В Україні скасували ДПА для 4 та 9 класів

Читать на русском

Читать на русском
В Україні скасували ДПА для 4 та 9 класів
Через воєнний стан

В Україні у 2023 році учні 4 та 9 класів не будуть складати загальну підсумкову атестацію. Відповідний наказ набрав чинності. Таке рішення прийняли через воєнний стан, що не наражати на небезпеку школярів.

Про це повідомили у міністерстві освіти і науки України. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на Інформатор Україна.

 У 2022 році через війну школярі також не складали державну підсумкову атестацію. Зокрема, мовиться про учнів 4 та 9 класів.  

"Набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2023 року № 19 "Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 167/39223", - зазначається у повідомленні. 

Що цьому передувало 

Планувалось, що у 2023 навчальному році державна підсумкова атестація проводитиметься з української мови (оцінювання результатів з української мови та читання), математики та мови національних меншин або корінних народів. Державна підсумкова атестація у 4 класі проходить у закладі освіти в письмовій формі. Строки проведення атестації в 4 класі в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Завдання для проведення ДПА в закладі освіти укладають учителі закладу освіти відповідно до орієнтованих вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2023 році, які затверджує керівник закладу освіти.

Державна підсумкова атестація у 9-х класах мали провести з трьох предметів: українська мова, математика та третій предмет. Він встановлюється за рішенням педагогічної ради закладу освіти, ухваленим з урахуванням побажань учнів, та затвердженим наказом керівника закладу освіти. Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації. Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

Раніше ми писали, як зробити дистанційне навчання безпечнішим. Та нагадуємо, як зміниться вступна кампанія у 2023 році

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.