RU

ЗНО під час війни: як зміниться вступна кампанія у 2023 році

Читать на русском

Читать на русском
ЗНО під час війни: як зміниться вступна кампанія у 2023 році
Замість ЗНО пропонують альтернативу

Війна в Україні, розв’язана росією, не дає змогу проведення ЗНО у 2023 році в його традиційному форматі. Замість цього Міносвіти у 2023 році пропонує альтернативу у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту (НМТ). Завдання укладуть відповідно програмі ЗНО.

За словами міністра освіти й науки Сергія Шкарлета, мультипредметний тест окрім основних блоків, матиме й додаткові. Як повідомляє Інформатор Україна, основний блок складатиметься з 4 обов'язкових предметів.

У першу чергу, це — українська мова, математика, історія України, іноземна мова (на вибір пропонується французька, англійська, німецька та іспанська мови). 

Національний мультипредметний тест міститиме обов’язковий та додатковий блоки. Екзамен проходитиме наступним чином: упродовж перших 90 хвилин абітурієнти складатимуть іспит з української мови та математики, а далі — іноземна мова та історія України.

Також вступники можуть покращити свою оцінку з мультипредметного тесту з історії або іноземної мови, склавши іспит з фізики, хімії або біології. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин. 

Коли розпочнеться реєстрація?

Реєстрацію для участі в НМТ планують розпочати у квітні 2023 року, а тестування — у червні - липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Для вступу у 2023 році абітурієнти можуть використати результати НМТ поточного року та минулого, а також ЗНО 2020-2021 років. 

Чи будуть вступні випробування?

Як пояснив Шкарлет, проведення вступних іспитів можливе лише після ухвалення відповідного закону Верховною Радою. Більше інформації стане відомо після внесення законопроєкту до парламенту та оприлюднення його для громадського обговорення. 

Майбутні абітурієнти, які в 2023 році складатимуть іспит, можуть підготуватися вдома, використавши сервіс ЗНО-онлайн. На сайті доступні понад 500 варіантів тестів з усіх предметів ЗНО за всі роки його існування. 

Раніше Інформатор повідомляв, що у Дніпро з робочим візитом приїжджав міністр освіти й науки Сергій Шкарлет. Він розповів про ЗНО, бомбосховища та скорочення шкіл. Також ми називали приблизні дати, коли школярі Дніпра можуть піти на зимові канікули. Окрім того, Інформатор поспілкувався з психологами міста та розповів, у чому ризики надмірної опіки для дітей.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.