RU

“Вони мають відповісти за порушення закону”: чоловіків, які полишили Україну під час воєнного стану, будуть карати

Читать на русском

Читать на русском
“Вони мають відповісти за порушення закону”: чоловіків, які полишили Україну під час воєнного стану, будуть карати
Верховна Рада та Кабмін ведуть роботу над новим законом

Після повномасштабного російського вторгнення в Україні понад рік діє воєнний стан та оголошена мобілізація. Останній раз його дію продовжили депутати Верховної Ради 2 травня 2023. В поточному варанті особливий режим триватиме до 18 серпня 2023 року. Розпорядження набуває чинності о 5:30 ранку 20 травня.

Під час дії воєнного стану чоловікам призовного віку від 18 до 60 років обмежений виїзд за кордон. Проте, деяким категоріям чоловікам вдається нелегально виїхати за кордон. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що наразі в законі не передбачувано покарання для таких чоловіків. Однак він вважає, що це неправильно. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на інтерв’ю Клименка РБК-Україна

 

Клименко сказав, що наразі стоїть питання, щоб технічно обладнати та удосконалити кордон таким чином, щоб через нього не змогли пройти. І в цьому Україні допомагають західні міжнародні партнери. 

“Це і теплові пастки, відеокамери, які стоятимуть по всій лінії кордону і повідомлятимуть нам, що є спроби нелегально перетнути кордон”, — сказав Клименко.

Також Клименко додав, що постійно знаходяться якісь прогалини в законі, через які чоловіки виїжджають за кордон, і поліція робить все, щоб таких випадків було менше.

“Як тільки-но ми закрили кордон з’явилася інша ніша — система “Шлях”. Зараз закрили “Шлях”  - здебільшого з’являються якісь відрядження від обласних військових адміністрацій чи суб’єктів господарювання. Люди завжди будуть шукати можливість порушити закон та втекти за кордон”, — додав міністр.

На питання журналістки, чи каратимуть якось таких чоловіків, які повернуться додому після закінчення війни, Клименко відповів, що робота у цьому напрямку ведеться. 

“Я думаю, що це буде спільна ініціатива Кабміну та депутатів Верховної Ради…Ми займемось вивченням саме міжнародного досвіду, яким чином вчиняти з нашими громадянами, які порушили закон. Вони мають відповісти за порушення закону. І я думаю, що кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу. Якщо будуть якісь обмеження для подальшого пересування даних громадян, як мінімум, за кордон”, — розповів Клименко.   

Слід зауважити, що згідно зі статтею 58 Конституції України, ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення або якщо сказати іншими словами, то закон зворотної сили не має. 

Нагадаємо, що мешканець Дніпропетровської області з України намагався форсувати Дунай на надувній подушці, щоб втекти з України. Також Інформатор писав, чи можуть чоловікам вручати повістки на пляжах. Ще ми повідомляли, чи підлягають мобілізації люди з обмеженою придатністю та чи відправлятимуть їх на фронт

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.