RU

Чи можуть мобілізувати людей з обмеженою придатністю та відправляти на фронт

Читать на русском

Читать на русском
Чи можуть мобілізувати людей з обмеженою придатністю та відправляти на фронт
В України продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію

2 травня Верховна Рада Україна продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію 3 місяці (90 діб). Особливий режим триватиме до 18 серпня 2023 року. Розпорядження набуває чинності о 5:30 ранку 20 травня.

Багато мешканців України ставлять питання, чи можуть мобілізувати людину, якщо вона має обмежену придатність до військової служби у воєнний час. Одразу скажемо, що можуть, але є декілька нюансів. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на департамент правового забезпечення міськради Дніпра. 

Перш за все, така категорія громадян згідно з наказом Міністерства оборони України №402 непридатна до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті і спецспорудах. 

Однак такі з обмеженою придатністю придатні до служби у:

  • частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових комісаріатах;
  • установах, організаціях, навчальних закладах. 

Чи можуть відправити обмежено придатну особу на фронт?

Не існує прямої заборони щодо направлення обмежено придатного військовослужбовця в ту частину, яка виконує поставлені їй завдання на передовій або близько до неї. Це пов’язано з тим, що в Законі України немає чіткого визначення “бойова частина”. 

У разі такого направлення мають виконуватися наступні умови:

  • військовослужбовця з обмеженою придатністю не можуть направити на службу у морську піхоту та десантно-штурмові війська;
  • у постанові ВЛК (військово-лікарської комісії), якою встановили обмежену придатність, повинні вказати, які посади протипоказані такому військовослужбовцю з урахуванням стану його здоров’я;
  • посада і вид служби бути пов’язані із забезпеченням військової частини. Така людина не може служити на посаді гранатометника, стрільця тощо. 

Також людину з обмеженою придатністю не можуть направити на роботи, пов’язані з фізичною працею — облаштування бліндажів, окопів і тощо. Якщо хоч одна з цих умов не виконується, то військовозобов’язаний може подати письмовий рапорт на ім’я командира роти на ім’я командира частини та попросити перевести на посаду, яка відповідає стану його здоров’я. 

Нагадаємо, що в Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Раніше ми писали про те, що Кабмін розширив повноваження військкоматів. Також можете почитати матеріал про цифровий реєстр призовників, над яким уже ведуться роботи. Ще Інформатор писав, що Міноборони України хоче змінити граничний вік призовників та для чого це потрібно.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.