RU

Як перевозити тварин потягом в межах України та за кордон: роз'яснення від Укрзалізниці

Читать на русском

Читать на русском
Як перевозити тварин потягом в межах України та за кордон: роз'яснення від Укрзалізниці
В Укрзалізниці повідомили, що потрібно, аби перевозити тварин у потязі

В Україні залізницею можна перевозити домашніх улюбленців. Однак треба дотримуватись встановлених правил. Всі вони прописані у наказі Міністерства інфраструктури України від 01.02.2019 № 74 «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України».

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор України.  

Перевезення тварин малих розмірів

Собак малих порід, котів та птахів можна перевозити у вагонах усіх категорій,  крім вагонів типів «СВ» та «М». Для цього потрібні спеціальні засоби: клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції. А також квиток. Вартість якого така сама, як і вартість квитка на багаж. 

Контейнери з домашніми улюбленцями можна розміщати під полицею або на полиці поруч з пасажиром. У вагонах з місцями для сидіння вони мають бути на руках у пасажира або під місцями для сидіння. Щоб перевозити дрібних кімнатних тварин у вагонах більш високого класу типу «СВ» та «М», доведеться викупити усі незайняті місця та розмістити тварин у спеціальних засобах для перевезення.

Перевезення великих собак

Для того, щоб поїхати потягом з собакою вище ніж 45 см у холці, потрібно викупити повністю купе. Собака повинен бути у наморднику. 

Якщо такої можливості немає – таке перевезення заборонено. Особам з інвалідністю з порушеннями зору дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати.

Перевезення тварин в електричці

У регіональних поїздах собак великих порід можна перевозити в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника. Дрібних тварин розміщують у спеціальних засобах для перевезення на місцях, призначених для ручної поклажі. 

Кури, індики, гуси, качки, цесарки, перепілки, голуби тощо перевозяться лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах у спеціальних засобах для переміщення. 

Домашніх улюбленців можна брати із собою у подорож
Домашніх улюбленців можна брати із собою у подорож

Які документи потрібні 

Для подорожі по Україні з домашні улюбленцем потрібно: 

 • ветеринарний документ;
 • квиток на улюбленця;
 • намордник;
 • контейнер.

Для тих, хто планує виїхати до Польші, Чехії, Словаччини чи Молдови:

обов’язкова наявність ветеринарного паспорта міжнародного зразка;
дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоров’я тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;
дрібних тварин можна перевозити у всіх поїздах без викупу місць;
- великі собаки перевозяться у наморднику на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе.

Для подорожей до Угорщини, Австрії чи Румунії пам’ятайте, що:

 • обовʼязкова наявність ветеринарного паспорта міжнародного зразка;
 • треба мати дійсний міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоровʼя тварини, який видає ветеринар Держпродспоживслужби на держкордоні;
 • дрібні кімнатні тварини можуть подорожувати з власниками в контейнері-переносці (треба купувати тварині окремий квиток);
 • великих тварин або тварин без контейнера-переноски можна перевозити тільки в наморднику та на жорсткому повідку за умови викупу всіх місць в купе (купувати тварині окремий квиток при цьому все одно потрібно).

Крім цього, в залежності від країни для вʼїзду з України з твариною ще можуть вимагати:

 • наявність мікрочипа в тварини, 
 • діюча вакцинація від сказу, 
 • актуальний результат серологічного тесту для визначення антитіл до збудника сказу, 
 • документ, що тварина не представляє племінної цінності, 
 • сертифікат відповідності контейнера для тварини стандартам IATA, свідоцтво ВЕТ-1 та інші документи.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, яка допомога потрібна притулку з 279 хвостиками в Дніпрі, окрім грошей та їжі. Читайте і про те, що у Дніпрі збирають кошти на лікування кішечки Глорії, яку збила автівка. Також в Дніпрі потрібна допомога притулку, в якому мешкають понад 90 кішечок і собак.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.