Другий рік в країні йде війна. Ворог щодня обстрілює та тероризує мирне населення. Шоковий стан виявляється у кожного по-своєму.
Підтримка одразу після трагедії скоріше не слова, а практичні дії. Тому вкрай важливо знати, як підтримати людина, яка пережила сильний стрес. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію програми “Ти як?”.
“Якщо людина дезорієнтована, не може назвати своє ім’я чи місце перебування, погрожує нашкодити собі чи іншим, плаче або кричить — це можуть буть ознаки сильного стресу. Щоб зарадити у такій ситуації, насамперед переконайтеся, що вам і співрозмовнику нічого не загрожує. Зберігайте спокій, представтесь і скажіть, що бажаєте допомогти”, - йдеться у повідомленні.
У цій ситуації важливо вислухати людину. Іноді їй просто треба виговоритись та усвідомити, що її почули.
Таким чином людина переконається, що її почули та правильно зрозуміли.
Фахівці радять не інтерпретувати слова та не робити оцінних суджень. Краще визнати, що проблема людини важлива. Це можна зробити сказавши:
Також потрібно дати людині зрозуміти, що вона молодець, адже під час стресових подій ми знецінюємо себе і свої старання. Для цього можна сказати:
Однак, варто пам'ятати, що людина не завжди хоче говорити та ділитись. У цій ситуації не варто тиснути або змушувати до розмови, навіть якщо у вас є велике бажання допомогти. Так можна зробити тільки гірше.
Крім того, допомогу спеціалістів при депресивних станах можна отримати у Дніпрі. Якщо виникла потреба, звертайтесь за наступними номерами:
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як поводитись з людьми, які пережили ракетний удар. Ще раніше ми публікували фото з місця ворожого удару у Дніпрі. Також читайте, що мешканці Дніпра розповіли про нічну ворожу атаку.