Як забезпечити житло живленням при відключенні електрики

Як забезпечити житло живленням при відключенні електрики
Українці проявляють дива винахідливості, щоб вистояти та перемогти, зокрема й на енергетичному фронті

За нинішніх “темних” часів лайфхаки, за допомогою яких при відсутності електрики можна не тільки зарядити телефон чи ноутбук, а й навіть розігріти їжу або дивитися телевізор є неймовірно актуальними. Дніпрянин Ігор Кочет у соцмережах ділиться порадами як подати живлення на прилади. Чоловік розповів декілька способів заживити будинок чи квартиру під час відключень.

Головне при використанні таких лайфхаків - дотримуватися техніки безпеки та здорового глузду,- пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

Правила безпеки при налагодженні живлення вдома

“Якщо ви маєте справу з елементами живлення з маленькою напругою – батарейками, акумуляторами, які застосовуються в ліхтариках, – можете не боятися. Це безпечна напруга, з якою ви можете поекспериментувати, щоб зрозуміти, як все працює. Навіть якщо ви зовсім новачок і не розумієте, що таке Вольт, Ампер, потужність і послідовне з’єднання”, – розповідає винахідник Ігор Кочет.

Потім, зауважує він, коли людина зрозуміє принцип роботи простих речей, вона може переходити до користування приладами, які працюють від живлення у 220 Вольт. Це більша напруга, більша потужність, маючи справу з якою, треба бути більш обережними.

Закони фізики однакові – що для акумулятора на 12 вольтів, що в розетці на 220 вольтів. Хоча є нюанси.

“Якщо до 12-вольтового акумулятора під'єднати потужний електромотор і взятися обома руками за його контакти, то вас добре трусоне. Тому головна порада така: якщо не встромляти пальці в розетку і не браться голими руками за оголений провід, то вам нічого не загрожує”, – наголошує фахівець.

У електриків, за його словами, є таке залізне правило – не торкатися двох металевих елементів обома руками. Навіть є жарт: якщо вас запросили до гостей, за столом не беріть в руки виделку і ніж одночасно.

 

Декілька способів підключення роутера до акумулятора 

Однією з найприкріших “побочок” відключення електроенергії є відсутність інтернету в будинку чи квартирі. Але якщо заживити роутер, то інтернет запрацює. Підключити роутер до акумулятора – не така вже й складна наука.

“Це пряме підключення, і його можна зробити в декілька способів. – пояснює Кочет. – Якщо роутер 12-вольтовий, можна взяти три 4-вольтових повербанка, послідовно їх з'єднати і під’єднати до роутера”.

Якщо ж ви щасливий володар 12-вольтового акумулятора, то в такому разі його можна напряму приєднати до роутера.

Ще до роутера можна під'єднати 8 батарейок. А можна взяти повербанк, і якщо в ньому 5 вольтів, під’єднати до нього перетворювач на 12 вольтів – і під'єднати до роутера. 

Як заставити працювати насос?

Базові потреби людини – це працюючий газовий котел, холодильник (хоча з настанням холодів це вже не так актуально), освітлення, телевізор.

Газовий котел в приватному будинку потребує наявності інвертора з правильною синусоїдою, а вони зараз в страшному дефіциті, зауважує наш співрозмовник. І люди шукають якесь рішення для забезпечення роботи газового котла. І коли навіть знаходять такий інвертор або підключають до котла генератор, котел не завжди стартує, тому що йому потрібне заземлення від одного до дев'яти.

До потужних споживачів енергії належить також насос, який качає воду зі свердловини до будинку. Але, щоб запустити водну станцію, потрібен потужний акумулятор, потужний інвертор.

“У мене теж в будинку водна станція, і я зробив для себе такий лайфхак. Взяв 12-вольтовий моторчик і підключив в паралель до великого насосу. Качає він при цьому нешвидко, але достатньо для моїх потреб.

Раніше, коли в мене відключали електрику, я брав бочку, затягав її на рівень другого поверху, приєднував до низу бочки шланг, і в мене виходила така локальна водонапірна вежа”, – говорить винахідник.

Чи можна підживити бойлер?

Багато хто намагається під'єднати до акумулятора бойлер чи електроплиту. Але це нераціонально – нагрівати щось електрикою, стверджує Ігор Кочет. Краще вже купити туристичну газову плиту зі змінними газовими балончиками й нагрівати воду або готувати їжу на ній.

“Щоб ви розуміли, в звичайному автомобільному акумуляторі 700 Ватт/год енергії. А щоб нагріти кружку води, вам потрібно 100 Ватт/год. Якщо ви включили плитку на 500 Ватт, то вашого автомобільного акумулятора вистачить на пів години. А для нагрівання бойлера потрібно приблизно 7 000 Ватт. Тож, живити його від акумулятора – не надто гарна ідея”, – пояснює Кочет.  

Як оживити ноутбук?

Ноутбук споживає приблизно 30-40 Ватт, і якщо взяти автомобільний акумулятор, в якому 700 Ватт/год, то на ньому ноут може працювати близько 10 годин.  

Ноутбук із “мертвою” батареєю, за словами Ігоря Кочета, можна під'єднати до 12-вольтового акумулятора і він працюватиме без підключення до мережі. В цьому випадку можна обійтися без інвертора та зарядного пристрою. 

Думається, ні для кого не буде зайвим оновити свої базові знання, отримані ще у школі, подивившись відео, які записує Ігор Кочет, на його сторінці у  Facebook. Скоро, обіцяє він, навчальні відеозаписи з'являться і на Youtube.

Раніше ми показували, як виглядає Дніпро під час блекауту. Писали ми й про те, що ця зима має пройти під гаслом "економія"

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube