У суботу, 14 січня, російська ракета Х-22 влучила у житловий будинок у Дніпрі. Два під'їзди багатоповерхівки майже склалися. Пошуки людей під завалами будинку продовжуються.
Приблизно об 11:00 під час пошукових робіт з-під завалів побачили руку. Працювала важка техніка. Руку побачили під уламками на рівні другого поверху. Чоловік, нажаль, не вижив. Про це Інформатор повідомляє з посиланням на Telegram-канал «Днепр Сейчас». Особу загиблого встановлюють судмедексперти.
У ГУ ДСНС Дніпропетровської області повідомили, що кількість загиблих зросла. Станом на 12:20 понеділка, 16 січня, загинули 40 людей. 37 тіл вже деблокували, також знайшли фрагменти ще трьох людей.
Травми отримали 75 людей, з них 14 – діти. Врятували 39 людей, пошуки ще 30 зниклих людей продовжуються.
У суботу, 14 січня, мешканці Дніпра почули вибух. Сталося це приблизно о 15:39. На той час повітряна тривога в області тривала вже понад півтори години, оскільки росіяни завдали масований ракетний удар по українських містах. Сили ППО збили 6 з 8 ракет над Дніпропетровською областю. Нажаль, у Дніпрі ракета Х-22 влучила у багатоповерхівку на Перемозі. Один з під’їздів будинку повністю «склався» від вибуху.
Перші подробиці з місця Інформатор публікував тут, а великий фоторепортаж – за посиланням. Рятувальники і місцеві мешканці розбирали завали, на той час було відомо щонайменше про п’ятьох загиблих та кілька десятків постраждалих. Місцеві мешканці та волонтери розповіли, як допомагали розбирати завали.
На трагедію у Дніпрі відреагував Президент України Володимир Зеленський, а міський голова Дніпра Борис Філатов розповів, куди могли цілити росіяни. У місті оголосили триденний траур за загиблими. Патрульні поліцейські, які одними з перших прийшли на допомогу постраждалим, продемонстрували, як виглядали перші хвилини на Перемозі після влучання ворожої ракети. З’явилося відео удару російської ракети по будинку, а у Міноборони спростували версію Олексія Арестовича, ніби сили ППО збили ракету, а вже потім вона влучила у багатоповерхівку. Рятувальна операція триває.
Раніше ми також писали, що дівчина, яку врятували з-під завалів будинку у Дніпрі, має порушення слуху, тож не могла покликати на допомогу. Окрім того, українські художники створили ілюстрації у пам'ять про трагедію в Дніпрі. Повідомляли ми і про те, що у Дніпрі “руській мір” забрав життя волонтерки з Донецька та її подруги.