У нещодавньому інтерв’ю мер Дніпра Борис Філатов розповів, що внаслідок російських ракетних атак Придніпровська ТЕС повністю зруйновна. І є ризики, що цьогоріч половина дніпрян, яка проживає на лівому березі, може залишитися без опалення. Під час тривалих відключень світла у липні у соцмережах люди ставили різні питання, зокрема, «чому теплові станції не ремонтують після масованих російських ракетних атак в березні».
Люди скаржилися, що держава начебто виділяє значні кошти з бюджету на відновлювальні роботи. У ДТЕК розповіли, що саме відбувається з ремонтами на об'єктах теплової генерації. Про це повідомляє Інформатор.
Перший міф, який розвіяли в ДТЕК - “держава виділяє кошти на відновлення генерації”. У ДТЕК зазначили, що держава фінансує відновлювальні роботи лише на державних об’єктах, а не на приватних. Наразі значну частину електроенергії Україна отримує з атомних, гідро- та теплових станцій. Ще значний об’єм генерації вироблять сонячні та вітрові електростанції.
«Наразі приватні компанії, зокрема ДТЕК, відновлюють своє обладнання передусім за власні кошти. На це компанія спрямовує усі наявні ресурси», — заявили в енергетичній компанії.
Спочатку цього року ДТЕК вклав 1,4 мільярда гривень своїх коштів на відновлення потужностей. У 2024 році компанія планує витратити на ремонти 4 мільярди гривень. У ДТЕК попередили, що відновити все швидко не вдасться через масштаб руйнувань. На відновлення деяких об’єктів знадобляться роки. Наразі компанія працює над тим, щоб повернути в роботу обладнання, яке можна полагодити найшвидше.
«Роботи тривають цілодобово, щоб встигнути по максимуму відновитися до настання холодів. Залучені сотні людей з інших компаній і підрядних організацій. Масштаб руйнувань такий, що на відновлення окремих ТЕС потрібні місяці, а то й навіть роки. Але ми все обов'язково відновимо», — прокоментували ситуацію в енергетиці в ДТЕК.
Нагадаємо, що мер Дніпра Борис Філатов зробив тривожні прогнози на зиму. Також читайте, як під час відключень світла правильно зберігати продукти без холодильника. Ще у ДТЕК пояснювали, як формують графіки відключень.