RU
Головна
Україна
16:14, 17 Лютого
Информатор UA

Интро

В Україні триває мобілізація, тож отримати повістку можна в найнеочікуваніших місцях: у торговельних центрах, на заправках і на вулицях. Втім, є випадки, коли її починають заповнювати прямо під час вручення. Чи законні такі дії? Бланк не має бути повністю порожнім, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна. Випадки, коли штампують пачки порожніх повісток, а тоді приходять в готелі, квартири чи на просто на вулиці і вручають людям, без підпису голови Територіального центру комплектування — це незаконно. «Пусту повістку можуть заповнювати на місці. Але в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто», - зазначила юристка Вікторія Тютюнникова. Також у повістці визначається дата та час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Військовозобов'язаний отримує повістку, а у представників ТЦК залишається «корінець» та бланк з підписом чоловіка про отримання повістки. Порожню повістку можна оскаржити. Звертатися зі скаргою можна у свій військкомат, Міністерство оборони або Національну поліцію. Треба пам’ятати, що вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик у військкомат необхідний для перевірки даних громадянина та визначення його придатності до служби. За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу за мобілізації загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років. Раніше ми писали про нові правила нарахування зарплати військовим: що змінилось. Також ми розповідали чи можна виїхати за кордон, якщо вас вже зняли з військового обліку.

Чи можна виписувати повістку "на колінці": коментар юриста

Читать на русском

Читать на русском
Чи можна виписувати повістку "на колінці": коментар юриста
Юристи пояснюють, на що треба звертати увагу українцям при врученні повісток

В Україні триває мобілізація, тож отримати повістку можна в найнеочікуваніших місцях: у торговельних центрах, на заправках і на вулицях. Втім, є випадки, коли її починають заповнювати прямо під час вручення. Чи законні такі дії?

Бланк не має бути повністю порожнім, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна. Випадки, коли штампують пачки порожніх повісток, а тоді приходять в готелі, квартири чи на просто на вулиці і вручають людям, без підпису голови Територіального центру комплектування — це незаконно.

«Пусту повістку можуть заповнювати на місці. Але в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто», - зазначила юристка Вікторія Тютюнникова.

Також у повістці визначається дата та час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Військовозобов'язаний отримує повістку, а у представників ТЦК залишається «корінець» та бланк з підписом чоловіка про отримання повістки. Порожню повістку можна оскаржити. Звертатися зі скаргою можна у свій військкомат, Міністерство оборони або Національну поліцію.

Треба пам’ятати, що вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик у військкомат необхідний для перевірки даних громадянина та визначення його придатності до служби.

За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу за мобілізації загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Раніше ми писали про нові правила нарахування зарплати військовим: що змінилось. Також ми розповідали чи можна виїхати за кордон, якщо вас вже зняли з військового обліку.

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.