В Україні триває мобілізація, тож отримати повістку можна в найнеочікуваніших місцях: у торговельних центрах, на заправках і на вулицях. Втім, є випадки, коли її починають заповнювати прямо під час вручення. Чи законні такі дії?
Бланк не має бути повністю порожнім, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна. Випадки, коли штампують пачки порожніх повісток, а тоді приходять в готелі, квартири чи на просто на вулиці і вручають людям, без підпису голови Територіального центру комплектування — це незаконно.
«Пусту повістку можуть заповнювати на місці. Але в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто», - зазначила юристка Вікторія Тютюнникова.
Також у повістці визначається дата та час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії. Військовозобов'язаний отримує повістку, а у представників ТЦК залишається «корінець» та бланк з підписом чоловіка про отримання повістки. Порожню повістку можна оскаржити. Звертатися зі скаргою можна у свій військкомат, Міністерство оборони або Національну поліцію.
Треба пам’ятати, що вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик у військкомат необхідний для перевірки даних громадянина та визначення його придатності до служби.
За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу за мобілізації загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.
Раніше ми писали про нові правила нарахування зарплати військовим: що змінилось. Також ми розповідали чи можна виїхати за кордон, якщо вас вже зняли з військового обліку.