RU

Чи можуть абітурієнти та студенти після 4-го курсу отримати відстрочку від мобілізації

Читать на русском

Читать на русском
Чи можуть абітурієнти та студенти після 4-го курсу отримати відстрочку від мобілізації
Таким правом можуть скористатися не всі

В Україні розпочалася вступна кампанія-2023. Майбутні абітурієнти складають екзамени та готуються вступати у доросле життя. Проте багатьох цікавить, а чи підлягають мобілізації майбутні студенти або абітурієнти, які тільки-но отримали диплом бакалавра, і складають екзамени для вступу на 5-й курс?

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

За законом, право відстрочки від мобілізації мають здобувачі вищої освіти та учні коледжів, які навчаються на денній або дуальній формі навчання. У літній період під час вступної кампанії деякі чоловіки знаходяться в статусі абітурієнтів. Це стосується студентів, які завершили навчання 4-го курсу. І з таким статусом відстрочку від мобілізації мати не можна. Призвати можуть тих, хто вступає:

  • в університет після закінчення коледжу;
  • до магістратури після закінчення бакалаврату;
  • до аспірантури чи докторантури після закінчення вищого навчального закладу. 

Крім того, повістку можуть отримати студенти, яких відрахували з навчального закладу. Також студенти, які добровільно вирішили вступили до лав Сил оборони, можуть мобілізуватися. Їм необхідно написати відповідну заяву у ТЦК та СП, після чого вони отримають академічну відпустку в університеті на час служби.

Нагадаємо, що в Україні зменшили граничний вік призовників. Відтепер дозволяється мобілізувати чоловіків від 25 років до 27 років, які не проходили строкову службу. Відповідне рішення підтримали 304 народних депутати. Також ми писали, що Кабмін заборонив українцям, які підлягають мобілізації, працювати охоронцями. Також ми писали, чи можуть 17-річні юнаки виїжджати за кордон під час воєнного стану. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.