RU

Чи можуть поліцейські виписувати повістки та доставляти до ТЦК людей, які знаходяться в розшуку

Читать на русском

Читать на русском
Чи можуть поліцейські виписувати повістки та доставляти до ТЦК людей, які знаходяться в розшуку
Іван Вигівський розповів, чи можуть поліцейські виписувати повістки

Голова Національної поліції України Іван Вигівський заявив в інтерв’ю Interfax, що поліцейські не будуть вручати повістки до ТЦК та СП. Це не передбачено законом. Статтю 32 (Перевірка документів особи) Закону України "Про Національну поліцію" доповнили частиною другою. Згідно з нею, поліцейський має право у період дії воєнного стану та/або під час мобілізації (крім цільової) вимагати в чоловіків віком від 18 до 60 років пред’явлення військово-облікового документа разом з документом, що посвідчує особу.

Під час перевірки документів поліцейські мають обов'язково все фіксувати на фото та відео. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Interfax.

За словами Вигівського, якщо людина знаходиться в розшуку, її доставлять до ТЦК.

“Якщо вона перебуває у розшуку за вчинення кримінального правопорушення, то поліцейський має вчинити невідкладні дії по затриманню такої особи відповідно до кримінального процесуального законодавства. Розшук осіб здійснюється виключно в межах кримінального провадження відповідно до статей 281 (Розшук підозрюваного) та 335 (Зупинення судового провадження) Кримінального процесуального кодексу України. Якщо ж установлено особу, яка відповідно до звернення ТЦК та СП вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП, то в такому випадку поліцейський уповноважений на здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного до ТЦК та СП”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи надсилатимуть чоловікам повістки в застосунок “Резерв+”. Також читайте, чи можуть в Україні чоловіки відмовитися від повістки. Крім цього, Інформатор дізнався, чи оновляються дані військовозобов'язаних у застосунку “Резерв+”.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.