У підлітковому віці підлітки хочуть здаватися “крутими” та якнайскорше стати дорослими. Зокрема, жити статевим життям. Але через поспіх чи не знання засобів контрацепції, яких на сьогодні дуже багато, зустрічаються випадки ранньої вагітності серед дівчат.
Під час спілкування з Інформатором сексологиня із Дніпра Марина Масленнікова зазначила, для підлітків нічого не може бути краще, ніж бар’єрні засоби контрацепції — жіночі чи чоловічі презервативи. Вони захищають не тільки від вагітності, а ще й від інфекцій, які передаються статевим шляхом.
“І для підлітків, і для молоді найкраще презервативів нічого найкраще бути не може, для дорослих людей теж. Просто дорослі, імовірно, в довгих стосунках і вони вже можуть обирати той засіб, який захищає тільки від вагітності (вони здали аналізи, багато часу разом, довіряють одне одному). Але тут важливо правильно ними (презервативами — ред.) користуватися”, — зазначила Марина Масленнікова.
Також є гормональні засоби контрацепції — пігулки. Їх обізнано обирають дорослі жінки, адже вони захищають тільки від вагітності, а не від інфекції. А ще — впливають на гормональний фон. Приймати пігулки безконтрольно та без призначення лікаря НЕ МОЖНА. Тим більше у підлітковому віці, коли особистість ще росте, формується і гормональний фон змінюється. Тобто це не є препаратом вибору взагалі.
Задається, що на це питання всі знають відповідь, але все одно бувають “проколи”. Особливо у підлітків, які це роблять вперше. Тому сексологиня радить спочатку потренуватися, наприклад, на самоті, а потім робити це з партнером. Також важливо:
“Якщо цього не зробити — воно буде порушувати щільність прилягання і не буде виконувати свої бар’єрні функції. Тобто ми притискаємо кінчик презерватива (він називається “мішечок для збору сперми”)”, — пояснила сексологиня.
“Але підлітки роблять помилки саме через поспіх і через незнання якихось моментів, і тоді навіть з презервативом дівчата теж іноді вагітніють. І потім “ми ж використовували презерватив” — значить не було дотримання всіх вимог його використання”, — зазначила Марина Масленнікова.
Також сексологиня радить при першому разі використовувати лубриканти. Вони бувають на водній основі, силіконовій, змішані та маслені. Вони продаються в маленьких пробниках, щоб ви могли зрозуміти, є у вас алергія на певні компоненти чи немає, підходить чи не підходить.
“Використовуйте саме лубрикант, а не якийсь природний матеріал: олія, масла та інше. Це може руйнувати мікрофлору жіночу, негативно впливати на бар’єрний контрацептив”, — акцентувала жінка.
Дійсно, презерватив розрахований лише на 15 хвилин статевого акту. Якщо використовувати його довше — знижується відсоток захисту від вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
“Якщо ви використовуєте презерватив з цією метою (захист від вагітності та інфекції) — є сенс змінити його через 15 хвилин статевого акту. Тобто там відбувається тертя, змазка, яка впливає на його щільність. Якщо ви розумієте, що статевий акт затягнувся — треба його зняти та натягти новий. Не треба дивитися на годинник, по відчуттях. В цьому немає нічого складного, просто люди взагалі забувають про таке”, — додала Марина.
Зараз для дітей випускають чудові ілюстровані книжки. Сексологиня радить прочитати книгу “Секс наука в коміксах”. Вона гумористична, відверта та при цьому не занадто. Для підлітків - те, що треба.
“Я її читала і я отримала задоволення. Вона зроблена у вигляді коміксу чорно-білого і там досить класно відкриті теми, які можуть викликати питання. Дуже подобається наша українська сексологиня-психологиня Юлія Ярмоленко. У неї є книги з самого малого віку - “Малечі про інтимні речі”. Тобто з самого малечку можна читати. До підліткового віку у неї є книжка про місячні й там теж базові питання розкриті”, — розказала сексологиня.
Також є книжки про дорослішання: “Бруно дорослішає”, “Мія дорослішає”. Всі вони про тіло, про те, як підліток стає дорослим.
“Для підлітка це взагалі страшно, що щось з моїм тілом відбувається, я себе не розумію, у мене змінюється настрій, що з цим робити, як приносити собі задоволення. Це теж такі моменти, про які не прийнято говорити. Типу, як це собі задоволення приносити, навіщо, є ж інша людина, якщо що. Є стосунки, і в них типу все легалізується, там приносить задоволення інша людина. А як же “Я”, а якщо у мене немає іншої людини, як приносити собі задоволення. Люди це якось відкидають. Типу не треба тобі задоволення, якщо ти один. Але соло секс, мастурбація — це теж важливо”, — зазначила Марина.
За її словами, щоб приносити собі задоволення — треба просто досліджувати. Розуміти, що подобається, де себе та чим торкатися.
“Це нормально, це природно і якщо ти знаєш свою точку, де тобі приємно — ти завжди можеш показати це і сказати про це іншим”, — акцентувала Масленнікова.
У наступній статті ви зможете дізнатися: як правильно надсилати нюдси та спілкуватися, щоб це не злили в інтернет та ви не стали жертвою шахраїв та маніпуляцій.
Сексологиня Марина Масленніков відкриває авторський курс для підлітків “Дорослішати — безпечно”. Тут дівчатка та хлопчики від 12 років дізнаються багато корисного. Зокрема, про особистісне зростання, статеве виховання, ненасильницьке спілкування, потренуються екологічно вирішувати конфлікти та опанують багато інших тем.
Навчання стартують оффлайн у кінці вересня - на початку жовтня. Якщо у вас є питання — пишіть Марині.
Раніше ми писали, що сексологиня із Дніпра розповіла, як підліткам підготуватися до першого разу. Також читайте, що сексологиня із Дніпра розповіла, коли слід звертатися до фахівців. Також читайте, що сексологиня із Дніпра про те, як розповісти дітям, звідки вони взялись.
Відео: Сергій Бабій та Дмитро Федоров